“Musí přesvědčit občany, aby spolupracovali“: Politik a medik Vlastimil Válek předvedl svůj názor na aktuální vládní opatření

Po zavedení svou nových aplikaci stravovací podniky budou muset u všech klientů kontrolovat QR kód, pomocí něhož lze prokázat bezinfekčnost klienta.

Vlastimil Válek/Zdroj: youtube.com

V rozhovoru pro online portál idnes.cz šéf poslanců TOP 09 a přednosta kliniky radiologie a nukleární medicíny Fakultní nemocnice Brno Vlastimil Válek uvedl svůj názor na tuto záležitost.

Testování/Ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

Podle něj český resort zdravotnictví musí upravit toto opatření, protože nesmí docházet k povinným opatřením, ale pouze dobrovolným. „Musí přesvědčit občany, aby spolupracovali,“ řekl v interview Vlastimil Válek.

Vlastimil Válek/Zdroj: youtube.com

Je ale pro to, aby lidé se nechali otestovat na přítomnost infekčního koronaviru po návratu z zahraniční dovolené či pracovní cesty, však ale dodává, že nemusí to být kvůli nařízením.

QR kód /Ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

“Asi je správně, aby člověk, který se vrátí z jakékoliv destinace, kde se mohl nakazit, nebo mohl chytit nějakou mutaci, která je riskantnější, po návratu do kolektivu se nechal otestovat,“ uvedl k tomuto tématu.

ČTĚTE TAKÉ: VSTUPENKA DO NORMÁLNÍHO ŽIVOTA: K ČEMU SLOUŽÍ NOVÉ COVIDOVÉ APLIKACE TEČKA A ČTEČKA

PSALI JSME: ŠÉF WHO PŘIPUSTIL VERZI O LABORATORNÍM PŮVODU COVID-19

Share