„Museli jsme změnit schéma“: Vlastimil Válek řekl, že přeočkování bude asi nutné každý podzim

Šéf resortu zdravotnictví Vlastimil Válek řekl, že je pravděpodobné, že přeočkování proti koronaviru bude nutné každý podzim. Podle něj bude vakcinace i v budoucnu dostupná a zdarma. Zdůraznil, že pokud člověk z rizikové skupiny odmítne očkování, ohrožuje svůj život. Informuje o tom CNN Prima News.

„Museli jsme změnit schéma,“ uvedl na tiskové konferenci Vlastimil Válek. Podle něj už nyní nelze říci, že po určité dávce vakcíny vše skončí.

Vlastimil Válek / Zdroj: youtube.com

Dodal, že pokud virus nezmizí a zatím vše vypadá tak, že tady zůstane, tak je zřejmé, že přeočkování bude nutné každý podzim.

Dle jeho slov virus může být čas od času agresivnější nebo méně závažný, ale v každém případě zůstává covid hlavním respiračním onemocněním.

Očkování / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Vakcinace zůstane dostupná a zdarma. Především je to nezbytné pro lidi z rizikových skupin. Odborníci očekávají, že na podzim začne nová vlna epidemie. Pokud se lidé z rizikových skupin nenechají naočkovat, ohrožují tím svůj život.

Doufá, že se neobjeví nějaká vážnější mutace, zatím dominantní variantou zůstává omikron, což je méně závažná mutace.

Vlastimil Válek / Zdroj: youtube.com

„Podzimní vlna přijde a jiný způsob, jak se ochránit než očkování, neexistuje,“ řekl Vlastimil Válek. Domnívá se také, že lidé, kteří ještě nebyli očkováni třetí dávkou, si s tím mohou počkat několik měsíců, na podzim tak budou mít po očkování více protilátek.

PSALI JSME: OLGA RICHTEROVÁ VYPNULA VE SNĚMOVNĚ MIKROFON ANDREJI BABIŠOVI: VYSVĚTLILA, PROČ TO UDĚLALA

PŘIPOMÍNÁME: „KDYŽ MÁ PUTIN DOBRÉ SRDCE, MUSÍ JE OTEVŘÍT“: ZMOCNĚNEC OSN VAROVAL PŘED FATÁLNÍMI NÁSLEDKY, POKUD ZŮSTANOU UKRAJINSKÉ PŘÍSTAVY ZABLOKOVANÉ

Share