Můj syn požaduje, abych mu dala část svého bytu, ale já to kategoricky odmítám

Jmenuji se Jiřina. Mám syna Radka. Jsem velmi silná žena. Ale mám jedinou slabinu – můj jediný a nejmilovanější syn na světě.

Dříve jsme s ním měli dobrý vztah, ale vše se změnilo, když můj syn vyrostl a přivedl si domů přítelkyni. Poté se Markéta stala Radekovou manželkou. Měly jsme špatný vztah. Tady se mnou snacha nechtěla bydlet v jednom bytě.

Matka a syn / Ilustrační foto / Zdroj: russpil.ru

A pak mi jednoho dne syn řekl:

„Mami, už jsem dospělý, ženatý muž! Musíme něco řešit s bytem. Máme s tebou několik možností. Tento byt můžeš prodat a koupíš si malý byt. Dáš mi polovinu peněz a s Markétou koupíme byt na hypotéku. No, nebo si můžeš vzít půjčku na byt a dát nám tyto peníze. Ty sama zůstaneš bydlet v tomto bytě a my si koupíme byt na hypotéku. Ale Markéta a já chceme žít odděleně!“

Matka a syn / Ilustrační foto / Zdroj: russpil.ru

„O čem to mluvíš, synku?! Koneckonců, já jsem koupila tento byt před třiceti lety! Byt je dobrý, nachází se v centru a vše je blízko. Na stáří se nechci stěhovat ani splácet půjčku!“

Ale Radek mě neslyšel. Kvůli němu a jeho ženě byl náš společný život prostě nesnesitelný. Hádali jsme se každý den. Nakonec jsem to nevydržela. Sbalila jsem si věci a odstěhovala se.

Matka a syn / Ilustrační foto / Zdroj: russpil.ru

Radek a Markéta byli samozřejmě potěšeni, ale o týden později je čekalo nepříjemné překvapení: prodala jsem svou polovinu bytu. Prodala jsem to a myslím, že jsem udělala správnou věc.

Můj syn mě zažaloval. Požadoval, aby dohoda byla považována za neplatnou. Ale uzavřela jsem smlouvu s manželským párem o pronájmu s doživotní podporou.

Matka a syn / Ilustrační foto / Zdroj: russpil.ru

Chápu, že to byl špatný čin vůči mému synovi. Uvědomila jsem si ale, že se svým synem už nemohu počítat a věřit jemu i jeho ženě. Nyní budou syn a snacha buď bydlet s cizími lidmi, nebo budou nuceni svou část bytu prodat za velmi nízkou cenu.

Mohlo to skončit úplně jinak, ale můj syn mě neuslyšel, a proto jsem se rozhodla udělat to, co jsem udělala.

PSALI JSME: SYNOVÉ POSLALI STAROU MATKU DO VESNICE, ALE PO ROCE JI NEPOZNALI: СO SE STALO

PŘIPOMÍNÁME: DALA JSEM SYNOVI TŘI SVÉ DŮCHODY ZA NOVÝ TELEFON, KTERÝ MI MĚL KOUPIT. BYLA JSEM VELMI ŠŤASTNÁ. PAK MI SOUSED ŘEKL JEHO SKUTEČNOU HODNOTU: JAK MĚ MOHL MŮJ SYN TAKHLE OKLAMAT

Share