Mladý pár žil dva roky na hradě z 15. století: Jak dopadl jejich experiment

V dnešní době není vůbec nutné mít ušlechtilý rodokmen, aby se člověk mohl usadit na středověkém hradě. Například dva roky svého života na starém hradě strávila žena z Ruska jménem Julia se svým přítelem.

Zajímavý experiment / Zdroj: kindhearts.com.ua

Majitel hradu z Německa sháněl dva dobrovolníky, kteří by byli ochotni modernizovat prostory obrovské stavby výměnou za to, že v ní budou bydlet. A Julia souhlasila s tímto dobrodružstvím.

Na 24 měsíců měl pár k dispozici zámek přestavěný v roce 1482. Zní to magicky, ale skutečný život ve středověkých podmínkách nebyl vůbec pohádkový.

Zajímavý experiment / Zdroj: kindhearts.com.ua

Jako první, v budově zcela chybělo topení. Dvojice proto musela neustále topit kamna a krb. Za druhé, na hradě nebyla elektřina, nebyla kuchyň a ani voda. Tam byly problémy s nábytkem: některé z nich pár musel vytvořit vlastníma rukama.

Zajímavý experiment / Zdroj: kindhearts.com.ua

Během dvou let Julia a její přítel opravili všechna okna a dveře, provedli telefonní linku a WiFi. Život na hradě byl dost těžký.

Julia se domnívá, že tato zkušenost ji naučila jinak se dívat na moderní civilizace. Je ráda, že dostala tak neobvyklou šanci: dva roky být skutečnou princeznou.

Zajímavý experiment / Zdroj: kindhearts.com.ua

PSALI JSME: IDEÁLNÍ DOMOV PRO KAŽDÉ ZNAMENÍ ZVĚROKRUHU: KOMU CHATA V LESE A KOMU HRAD

PŘIPOMÍNÁME: PÁR KOUPIL DŮM A NAŠEL NA SVÉ ZAHRADĚ POKLOP, KTERÝ BYL VCHODEM DO PODZEMNÍHO BUNKRU

Share