Miroslava Němcová kritizovala Babiše a Okamuru: důvodem bylo, že vláda pomáhá Ukrajincům

Politici mají různé názory na to, jak by Česko mělo pomáhat Ukrajině i ukrajinským uprchlíkům. Zástupci opozice například kritizují vládní koalici, že nyní vláda pomáhá Ukrajincům a prý zapomíná na pomoc Čechům. Senátorka Miroslava Němcová (ODS) nedávno kritizovala Andreje Babiše (ANO), Tomio Okamuru (SPD) a Zuzanu Majerovou Zahradníkovou (Trikolora). Píšou o tom Novinky.cz.

Miroslava Němcová / Zdroj: youtube.com

Miroslava Němcová se do nich pustila na svém Twitteru. Napsala, že ji velmi trápí, že nyní mají zástupci opozice málo jídla a že je jim zima. Požádala je také, aby se nezlobili. K příspěvku na sociální síti přidala fotografii malé zraněné dívky.

Předseda hnutí ANO Andrej Babiš nedávno upozornil na jeden průzkum, podle kterého se začíná snižovat vlna podpory, to znamená, že Češi již méně podporují ukrajinské občany než dříve. Češi se nyní začínají bát o svou budoucnost. Uvědomují si, že ekonomická situace se zhoršuje.

Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

Ptal se proto premiéra Petra Fialy (ODS), co jeho vláda hodlá dělat, jak v této situaci pomůže českým občanům. Bývalý premiér připomněl i návrhy na pomoc od zástupců hnutí ANO.

Petr Fiala / Zdroj: youtube.com

Zuzana Majerová Zahradníková také zmínila, že jí Češi píší o svých problémech. Tak například vyprávěla o lidech z Olomouckého kraje, kteří jí napsali, že jejich děti nemohly nastoupit do školky, protože tam už byly přijaty ukrajinské děti.

Zuzana Majerová Zahradníková / Zdroj: youtube.com

„Vláda se chová k cizím jako k našim, ale zároveň k našim jako k cizím,“ řekl nedávno v Poslanecké sněmovně Tomio Okamura. Předseda SPD často kritizuje vládu, že zapomíná na své české občany.

Tomio Okamura / Zdroj: youtube.com

Jak je vidět, čeští politici mají na současnou situaci velmi odlišné názory. Zástupci opozice a vládní koalice se zřejmě budou dál vzájemně kritizovat.

PSALI JSME: PETR FIALA UVEDL, ŽE NYNÍ JE DŮLEŽITÝM TÉMATEM BEZPEČNOST: PREMIÉR ŘEKL, CO JE NYNÍ DŮLEŽITÉ V ZAHRANIČNÍ POLITICE ČR

PŘIPOMÍNÁME: ŠÉF OSN VAROVAL: RUSKÁ INVAZE NA UKRAJINU ODSOUDÍ 1,7 MILIARDY LIDÍ K HLADOVĚNÍ

Share