Miroslav Kalousek reagoval na rozhodnutí soudu, že se mu Andrej Babiš nemusí omlouvat: „Já to nevzdám, lhářům se ustupovat nesmí“

Okresní soud pro Prahu-západ rozhodl, že předseda vlády Andrej Babiš se nemusí omlouvat bývalému poslanci a bývalému ministru financí Miroslavu Kalouskovi. Jde o výroky, které premiér pronesl ve Sněmovně v roce 2018, kdy se konalo hlasování o důvěře vládě. Tento verdikt není pravomocný a Miroslav Kalousek s takovým rozhodnutím nesouhlasí. Více řekl pro portál ŽivotvČesku.cz.

Miroslav Kalousek / Zdroj: youtube.com

Loni soud rozhodl, že by se premiér měl omluvit za své výroky písemně a veřejně ve Sněmovně. Advokát Andreje Babiše ho hájil a pak se situace změnila.

Pak se ale konalo jednání odvolacího senátu, který toto rozhodnutí soudu zrušil. Ve středu rozsudek vynesl Okresní soud pro Prahu-západ. Teď premiér se omlouvat nemusí.

Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

Miroslav Kalousek uvedl, že fakta pro soud zůstávají stejná. Podle něj premiér tehdy evidentně lhal poslancům i veřejnosti a bylo to skandální.

Bývalý ministr financí řekl, že soudci mají rozdílné názory na to, zda se mu premiér má omluvit, nebo ne. Podle něj ale tento boj ještě neskončil.

Miroslav Kalousek / Zdroj: youtube.com

„Já to v žádném případě nevzdám, protože lhářům se ustupovat nesmí,“ řekl pro Život v Česku Miroslav Kalousek.

PSALI JSME: ADAM VOJTĚCH PROZRADIL, KOLIK LIDÍ V ČESKU MUSÍ BÝT OČKOVÁNO, ABY SE VYHNULI LOKDOWNŮM: „MYSLÍM SI, ŽE SE TÉTO METĚ BLÍŽÍME“

PŘIPOMÍNÁME: POUZE PO VAKCÍNĚ PROTI KORONAVIRU: GOOGLE, FACEBOOK A NETFLIX PUSTÍ DO KANCELÁŘÍ JEN OČKOVANÉ ZAMĚSTNANCE

Share