Ministři schválili zvýšení existenčního a životního minima: Vláda projednává soubor opatření proti inflaci

Ministři se rozhodli zvýšit existenční a životní minimum. Příspěvek by se měl zvýšit od prvního dne příštího měsíce. Více by o tom měl říct po jednání vlády šéf resortu práce a sociálních věcí Marian Jurečka. Informuje o tom CNN Prima News.

Podle mluvčí ministerstva práce Evy Davidové už kabinet rozhodl o zvýšení těchto minim. Dodala, že příspěvek by se měl zvýšit v pátek 1. dubna. Výše některých dávek je stanovena podle těchto částek.

Marian Jurečka / Zdroj: youtube.com

Ministři ve středu jednali o opatřeních, která by mohla být účinná proti inflaci. Premiér Petr Fiala řekl, že kvůli válce na východě Evropy se nyní zdražují různé komodity.

Vláda se ale podle něj snaží plošná opatření nedělat, kabinet chce pomoci těm lidem, kteří skutečně mají problémy nebo se do nich mohou dostat.

Petr Fiala / Zdroj: youtube.com

Připomněl i to, co vláda už dříve v boji proti inflaci udělala. Hovořil například o pomoci menším firmám nebo o zrušení povinného přimíchávání biosložky do pohonných hmot. Kromě toho vláda hodlá kontrolovat marže distributorů benzinu a nafty.

Ministři ve středu plánovali projednat i příspěvky kvůli vysokým cenám energií. Šéf resortu průmyslu a obchodu Jozef Síkela na svých sociálních sítích napsal, že předložil ministrům komplexní energetický balíček.

Jozef Síkela / Zdroj: archiv.hn.cz

Zvýšení existenčního minima, které nyní činí 2490 Kč a životního minima, které je 3860 Kč, bylo jedním z bodů tohoto balíčku. Podle něj by se díky tomu zvýšily i některé sociální dávky. Ministr dodal, že se bude projednávat i opatření na pomoc firmám.

PSALI JSME: MICHAEL KOCÁB ŘEKL, JAK SE RUSKO MŮŽE ZBAVIT PUTINA: HUDEBNÍK SE TAKÉ PUSTIL DO RUSŮ A UVEDL, ŽE JSOU ZODPOVĚDNÍ ZA AKTUÁLNÍ SITUACI

PŘIPOMÍNÁME: VLÁDA PROSADILA PRODLOUŽENÍ NOUZOVÉHO STAVU: POSLANCI VE SNĚMOVNĚ JEDNALO DEVĚT HODIN

Share