Michael Kocáb řekl, jak se Rusko může zbavit Putina: hudebník se také pustil do Rusů a uvedl, že jsou zodpovědní za aktuální situaci

Expolitik a muzikant Michael Kocáb řekl, jak je možné ukončit válku na Ukrajině a zbavit se Putina. Je přesvědčen, že se musí odehrát puč uvnitř Kremlu. Kromě toho hudebník řekl, že ruský prezident je šílenec a válečný zločinec. Informuje o tom web idnes.cz s odkazem na ČTK.

„Já čekám na to, že se probudíme a dozvíme se, že Putin dostal infarkt,“ prohlásil Kocáb s tím, že by Putina někdo mohl zabit a pak by se uvedlo, že to byl infarkt. Prezidentovi ale smrt nepřeje a přeje si, aby ho potrestal mezinárodní soud.

Michael Kocáb / Zdroj: youtube.com

Kocáb nedokáže říct, jak dlouho válka bude pokračovat, ale chce, aby to skončilo co nejdřív. Bývalý ministr zdůraznil, že Ukrajinci jsou velmi stateční a jejich země se posunula silně dopředu.

Kromě toho hudebník chce, aby Evropa ještě více Ukrajině pomáhala a mělo by se uvažovat i o mírových sílách OSN.

Michael Kocáb / Zdroj: youtube.com

Michael Kocáb je také rád, že Československo rychle odsunulo ze svého území sovětské vojáky, protože by ruská armáda nikdy neodešla.

Bývalý politik si ale nemyslí, že se Putin někdy vzdá moci a přirovnává ho k Adolfu Hitlerovi. Dodal ale, že rozdíly mezi nimi jsou a Putin se zbláznil mnohem rychleji.

Michael Kocáb / Zdroj: youtube.com

Nakonec se Kocáb obrátil i na ruský lid a řekl, že si zaslouží tu vládu, kterou mají. „Oni nesou spoluodpovědnost za to, co se děje. Oni ho volili,“ podotkl umělec.

PSALI JSME: VLÁDA PROSADILA PRODLOUŽENÍ NOUZOVÉHO STAVU: POSLANCI VE SNĚMOVNĚ JEDNALO DEVĚT HODIN

PŘIPOMÍNÁME: RUSKO NABÍDLO JEDNÁNÍ MEZI PUTINEM A ZELENSKÝM: KDY SE BUDOU MOCT SETKAT

Share