Ministr vnitra Jan Hamáček sdělil dobrou zprávu: Od kdy mohou padnout plošná opatření

Ministr vnitra Jan Hamáček v rozhovoru pro online portál novinky.cz prozradil jaká budou opatření, pokud obyvatelé budou dodržovat platná opatření.

Jan Hamáček/Ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

Souhlasí Hamáček i s výrokem ministra zdravotnictví Jana Blatného, že pokud lidé budou i nadále chodit venku bez roušky, tak se situace vůbec nezlepší, ale právě naopak může zhoršit a k případnému rozvolňování ani nedojde.

Jan Hamáček/Ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

Chování lidé, dle Hamáčka, se mění hlavně kvůli měnicímu se počasí. “Je teplo a je to nepříjemné, což chápu. Na druhou stranu říkám, že respirátory fungují,“ řekl ministr vnitra.

Respirátory musí občané mít všude mimo domov z důvodu, že na něj nesaháte desítky krát, což zmenšuje riziko nakažení virem.

Jan Hamáček/Ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

“Pokud se něco zásadního nezhorší, tak od 12. dubna padnou plošná opatření,“ prozradil Jan Hamáček. Navíc vláda by nadále nežádala o prodloužení celoplošného stavu nouze. Skončí tím zákaz volného pohybování mezi okresy a také vycházení v noci.

Jan Hamáček/Ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

Hamáček varoval, že jsou to pouze jeho osobní odhady a oficiálně se to vláda nemá naplánované. Může to být ale pouze jedná z možných cest. “Pokud si to nepokazíme, tak ano, za čtrnáct dní bude líp,“ řekl na závěr.

ČTĚTE TAKÉ: EPIDEMIOLOG RASTISLAV MAĎAR PŘEDSTAVIL SVOU PŘEDPOVĚĎ ŠÍŘENÍ COVIDU V ČR: “SITUACE NÁS VYKOPLA NA MÍSTO NEJHORŠÍ ZEMĚ NA SVĚTĚ“

PSALI JSME: JAN HAMÁČEK HODLÁ NAVRHNOUT NA VLÁDĚ ODMĚNY PRO POLICISTY, HASIČE, VOJÁKY A CELNÍKY: „BERU TO JAKO MINIMÁLNÍ PODĚKOVÁNÍ,“ ŘEKL MINISTR VNITRA

Share