Jan Hamáček hodlá navrhnout na vládě odměny pro policisty, hasiče, vojáky a celníky: „Beru to jako minimální poděkování,“ řekl ministr vnitra

Ministr vnitra Jan Hamáček ve středu uvedl, že je třeba poděkovat policistům, hasičům, vojákům a celníkům nejen slovy. Chce navrhnout během jednání kabinetu jednorázové odměny ve výši 20 000 Kč. Píše o tom portál novinky.cz.

Jan Hamáček vysvětlil, proč je podle něj potřeba tak učinit. Podle jeho názoru všichni tito lidé pracují v krizovém stavu a nemají nárok na náhradní volno.

Jan Hamáček / Zdroj: youtube.com

Řekl také, že oni musejí ještě odsloužit 150 hodin zdarma. Ministr vnitra také upozornil, že policisté mají zhruba stejnou pravděpodobnost rizika nákazy koronavirem jako zdravotnický personál.

Jan Hamáček proto hodlá během jednání vlády navrhnout, aby byly vyplaceny jednorázové odměny policistům, hasičům, vojákům a celníkům.

Jan Hamáček / Zdroj: youtube.com

Chce, aby průměrně tito lidé dostali kolem 20 tisíc korun. Uvedl, že to považuje za minimální poděkování za jejich práci.

„Služba jednoduchá není,“ řekl Jan Hamáček.

Jan Hamáček / Zdroj: youtube.com

Ministr vnitra hovořil také o epidemické situaci. Čísla klesají, situace se zlepšuje, je vidět, že opatření fungují. To je podle něj možnost snížit zátěž zdravotníků.

Podle jeho slov se nyní vše jde správným směrem. Například v úterý 30. března bylo odhaleno 8 586 nových případů nákazy, v úterý 23. března to bylo 10 968. To je o 2 382 případů méně.

Jan Hamáček / Zdroj: youtube.com

Zatím ale počet hospitalizovaných v nemocnicích klesá velmi pomalu. Jan Hamáček řekl, že vláda vyhodnotí celou situaci po Velikonocích a pak už bude rozhodovat o rozvolňování opatření.

PSALI JSME: LADISLAV DUŠEK OZNÁMIL, ŽE EPIDEMIE KLESÁ: ZATÍM SE SITUACE V NEMOCNICÍCH ZLEPŠUJE POMALU, PŘEDPOKLÁDÁ ALE, ŽE SE TO ZMĚNÍ VE DRUHÉ POLOVINĚ DUBNA

PŘIPOMÍNÁME: VRÁTILI SE DO DĚTSTVÍ: RICHARD KRAJČO UKÁZAL DALŠÍHO ČLENA SVÉ RODINY A POBAVIL SVÉ FANOUŠKY

Share