Ministerstvo zdravotnictví žádá lidi omezit návštěvy během Vánoc: co si o tom myslí Češi a kolik z nich je připraveno vládu poslechnout

Češi i přes vysoká čísla nakažených koronavirem, nechtějí omezovat návštěvy blízkých během vánočních svátků. Průzkum National Pandemic Alarm uvádí, že pouze 14 % hodlá omezit kontakty. Ministerstvo zdravotnictví ale zdůraznilo, že Vánoce jsou rizikové a připraví doporučení, jak se chovat. Informuje o tom CNN Prima NEWS.

Vánoce vždy doprovází cukroví, chlebíčky, koledy a rodinná setkání. Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch však říká, že je to v tuto chvíli nebezpečné. „Ty Vánoce jsou riziko, nákaza se může šířit,“ uvedl šéf resortu v demisi.

Adam Vojtěch / Zdroj: youtube.com

Biolog Jaroslav Flegr podotkl, že návštěvy jsou možné, ale před tím se osoba musí otestovat a mít nasazený respirátor. Navrhuje také setkání venku během procházek. Je to podle něho neobvyklé, ale může to být příjemné.

Problém v návštěvách nevidí biochemik Zdeněk Hostomský, pokud členové rodiny jsou očkování. V opačném případě senioři by měli mít nasazené roušky.

Zdeněk Hostomský / Zdroj: youtube.com

Minulý rok během Vánoc vláda nařídila velmi přísná opatření a návštěvy byly zakázány, i když čísla nově nakažených byla poměrně nižší. Letos si jen malá část lidí chce nechat ujít návštěvu příbuzných a blízkých.

Adam Vojtěch / Zdroj: youtube.com

Adam Vojtěch zdůraznil, že lidé by měli omezit během vánoc kontakty a setkávat se venku, pokud je to možné.

Psali jsme:„To je ten nejkrásnější dárek, který jsme jako rodina mohli dostat“: Dáda Patrasová a Anička Slováčková. Jaký vztah vládne v rodině

PSALI JSME: ODBORNÍCI RADÍ, ABY DĚTI PŘI VÝUCE NOSILY ROUŠKY: JAKÁ DALŠÍ OPATŘENÍ NAVRHUJE ZAVÉST VE ŠKOLÁCH MESES

PŘIPOMÍNÁME: TERMÍNY VYPLÁCENÍ PENZÍ V ROCE 2022 SE ZMĚNÍ ŠESTKRÁT: KDY PŘESNĚ SE TO STANE

Share