Ministerstvo zdravotnictví řeší vakcinaci: Místo třetí dávky může zvolit jinou cestu

Očkovací látku proti koronaviru na začátku očkovacího procesu primárně dostali pracovníci kritických profesí, jsou to lékaři, zdravotníci, následně senioři a vážně nemocní.

Očkovací centrum/Ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

Vakcínu lze bylo stal již na konci předchozího roku. Podle výrobců očkovacích látek ale zaručená doba bezinfekčnosti je pouhých devět měsíců. O tom informuje na svých webových stránkách portál novinky.cz.

Znamená to, že pro občane, kteří se nechali očkovat, přestanou být bezinfekční již v září. Stejně tak vyprší i jejich certifikáty.

Očkovací centrum/Ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

I přes to, že některé vědci zjistili, že skutečná doba bezinfekčnosti po ukončeném očkování je rok a půl, další odborníci doporučují zahájit proces očkování třetí dávkou vakcíny.

Očkovací centrum/Ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

Třeba v Spojených Státech místní odborníci již schválili řešení o očkování občan další dávkou. „Třetí dávka mRNA vakcíny byla schválena v USA,“ potvrdila česká lékařka.

Však dosud česká vláda nevydala doporučení, aby se občane nechali očkovat třetí dávkou, poněvadž ministerstvo zdravotnictví nemá jasný výsledek jednání ohledně toho tématu.

Očkovací centrum/Ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

V nejbližším čase tím pádem se dá očekávat bud prodlouženou dobu bezinfekčnosti nebo nařízení o očkování další dávkou.

PSALI JSME: PRYMULA ŘEKL, JAKÁ RIZIKA MŮŽE MÍT TŘETÍ DÁVKA OČKOVÁNÍ PROTI KORONAVIRU: O REVAKCINACI SE V ČESKU ROZHODNE BĚHEM NĚKOLIKA TÝDNŮ

ČTĚTE TAKÉ: VLÁDA ROZHODNE, JESTLI SE V ČESKU BUDE OČKOVAT TŘETÍ DÁVKOU VAKCÍNY: S REVAKCINACÍ ZAČAL JIŽ IZRAEL A JE O NI VELKÝ ZÁJEM

Share