Miloš Zeman pogratuloval dětem v Brně k novému školnímu roku: „Přeji vám radost ze života, kamarády, hodně jídla i pocit úspěchu na základě soutěže“

Hlava státu Miloš Zeman v úterý odletěl do Brna, aby ve středu zahájil nový školní rok na základní škole a v mateřské škole v Merhautově ulici. Tam se setkal s prvňáčky a jejich rodiči a pogratuloval jim k začátku školního roku. Podle ČTK se v této škole učí 550 dětí. Velká část z nich má doporučení ze speciálně pedagogického centra. Učí se tam také žáci z romských rodin. Informuje o tom web Novinky.cz.

Miloš Zeman / Zdroj: youtube.com

Miloš Zeman během svého projevu hovořil také o dvou žácích ze školy, kteří zkolabovaly kvůli hladu. Hovořil také o jednom klukovi, který v pátek snědl 15 knedlíků.

Prezident uvedl, že tomu chlapovi bylo oznámeno, že ho bude bolet břicho, nicméně řekl, že příště bude mít možnost jíst až v pondělí. Proto ho zajímalo, v jakých rodinách rodiče nedají svým dětem jíst.

Miloš Zeman / Zdroj: youtube.com

Přál by si, aby mezi školou a rodinami byla jakási přátelská spolupráce. Dodal ale, že občas je třeba zasahovat, aby děti ochránily, aby nehladověly apod.

Promluvil také, že podepsal zákon, podle kterého by mohly být omezeny sociální dávky v případech, kdy rodiče neplní své povinnosti vůči dětem.

Prezident ale mluvil i o příjemných věcech pro žáky i pro jejich rodiče, například popřál dětem, aby si ve škole našli kamarády, kteří by mohli pomoci a se kterými by mohli soupeřit.

„Přeji vám radost ze života, kamarády, hodně jídla i pocit úspěchu na základě soutěže ve škole, soutěže, která vás bude bavit,“ uvedl Miloš Zeman.

https://twitter.com/PREZIDENTmluvci/status/1432976134875099136

Tato škola pozvala prezidenta prostřednictvím dopisu. Pozvání přijal, ale loni nemohl navštívit jejich kraj kvůli zlomenině ruky, po kterém musel na operaci.

PSALI JSME: BABIŠ ŘEKL, JAKÉ ODMĚNY DOSTANOU LÉKAŘI ZA OČKOVÁNÍ SENIORŮ: PRAKTICI SE ALE ROZDĚLILI V NÁZORECH OHLEDNĚ PŘÍSPĚVKU

PŘIPOMÍNÁME: MONIKA BINIAS UKÁZALA SVÉ BYDLENÍ: TENTO BYT ZAŘIZOVALA SPOLEČNĚ SE SVÝM MANŽELEM PETREM

Share