Miloš Zeman podporuje povinnou vakcinaci: „Politici se bojí říci, že jediným řešením je povinné očkování“

Vláda v demisi premiéra Andreje Babiše připravuje povinnou vakcinaci proti koronaviru pro některé skupiny lidí. Hlava státu Miloš Zeman návrh podpořil při jednání zástupců zemí Visegrádské skupiny. Nyní je prezident v izolaci, protože se sám nedávno nakazil. Píšou o tom Novinky.cz.

„Všichni politici se bojí říci, že jediným řešením je povinné očkování, protože by ztratili hlasy,“ uvedl Miloš Zeman při videokonferenci.

Miloš Zeman / Zdroj: youtube.com

Už teď si to ale může dovolit, protože za dva roky skončí vefunkci prezidenta. Proto takovou iniciativu vlády podporuje.

Prezident byl očkován a dostal už všechny tři dávky. Před několika dny se však ukázalo, že se prezident nakazil koronavirem.

Miloš Zeman / Zdroj: youtube.com

Hlava státu navíc během videokonference mluvila o problému migrace, který zesílil poté, co se k moci v Afghánistánu dostal Tálibán. Miloš Zeman v minulosti opakovaně hovořil o tom, že to je teroristická organizace.

K tématu povinného očkování se vyjádřil i ministr vnitra Jan Hamáček. Podle jeho slov se nyní připravuje návrh.

Jan Hamáček / Zdroj: youtube.com

Podle tohoto návrhu by měly být očkovány takové skupiny lidí, jako jsou zdravotníci, zaměstnanci v sociálních službách a zaměstnanci v integrovaném záchranném systému.

Projednává se možnost přidat k nim Vězeňskou službu. Možná se to bude týkat i lidí nad 60 let.

Očkování / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Epidemická situace v zemi zatím zůstává špatná, žádné jasné zlepšení zatím nebylo vidět. Počet hospitalizovaných pacientů se nyní pohybuje kolem 5,8 tisíce, z toho 947 bylo v neděli ve vážném stavu.

PSALI JSME: LÉKAŘKA Z JIHOAFRICKÉ REPUBLIKY UVEDLA, JAKÉ JSOU TYPICKÉ PŘÍZNAKY PRO NOVOU VARIANTU KORONAVIRU OMIKRON: ODBORNÍCI TAKÉ ŘEKLI, JESTLI PROTI NÍ BUDE ÚČINNÁ VAKCÍNA

PŘIPOMÍNÁME: JAROSLAV FLEGR ŘEKL, ŽE MOŽNÁ MUTACE OMIKRON BY MOHLA BÝT DAREM Z NEBES A VYSVĚTLIL PROČ: PROMLUVIL TAKÉ O HROMADNÝCH AKCÍCH A TESTOVÁNÍ

Share