Miloš Zeman by se mohl přiklonit k povinnému očkování: prezident prozradil, za jakých podmínek by k tomu mohlo dojít

Hlava státu Miloš Zeman by byl zastáncem povinného očkování, kdyby začala nová vlna covidu. Zatím to podle něj není nutné. Řekl pro Blesk.cz, že je třeba lidem vysvětlit, že je třeba jít k očkování, sám hodlá na jaře dostat třetí dávku vakcíny. Informuje o tom Echo24.cz.

Miloš Zeman / Zdroj: youtube.com

Miloš Zeman považuje povinné očkování za složité téma, na to zatím nelze dát jasnou odpověď. Dodal ale, že to nyní není nutné, protože nová vlna nyní není a už dost lidí dostalo vakcínu.

V Česku už bylo očkováno více než 5,5 milionu lidí, to znamená, že je to již zhruba 51,5 procenta obyvatel země.

Miloš Zeman / Zdroj: youtube.com

Prezident také řekl, že kdyby začala nová vlna koronaviru a objevila se nějaká nová neznámá mutace a nakazila by se spousta lidí, pravděpodobně by se přikláněl k povinné vakcinaci.

Ještě před měsícem ale předseda vlády Andrej Babiš prohlásil, že dokud vládne tento kabinet, vakcinace nebude povinná.

Očkování / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Hlava státu dodala, že už mluvila se svým lékařem a dohodli se, že dostane na jaře třetí dávku vakcíny. I když o očkování zpočátku pochyboval, protože se bojí jehel, ale pak si uvědomil, že mu nic nebolelo a teď s tím souhlasí.

Miloš Zeman také prý podporuje, aby byly protilátky uznány jako důkaz bezinfekčnosti. Dodal, že se nepovažuje za epidemiologa, pouze vyjádřil svůj názor.

Miloš Zeman / Zdroj: youtube.com

O uznání protilátek už hovořil Andrej Babiš i opoziční strany a hnutí ve Sněmovně. Ale podle náměstkyně ministra zdravotnictví Martiny Koziar Vašákové k tomu ještě není dostatek důkazů.

Psali jsme:„Jsem moc vděčná, že jsem měla a mám takové štěstí“: Gabriela Soukalová prošla mnoha životními kotrmelci. Hluboké přiznání biatlonistky

PSALI JSME: SENÁT ROZHODL O MIMOŘÁDNÉ VALORIZACI: MINISTRYNĚ MALÁČOVÁ ŘEKLA, O KOLIK POROSTOU DŮCHODY V ROCE 2022

PŘIPOMÍNÁME: NA ZAHÁJENÍ FILMOVÉHO FESTIVALU V KARLOVÝCH VARECH LIDÉ NEMĚLI NASAZENÉ RESPIRÁTORY: ADAM VOJTĚCH NA TO UPOZORNIL, NELÍBILO SE MU TO

Share