Milan Kubek se pustil do Jiřího Berana: příčinou sporu bylo nošení respirátorů a to, že lidé potřebují dýchat čerstvý vzduch

Podle epidemiologa a vakcinologa Jiřího Berana a prezidenta České lékařské komory Milana Kubka je jistá pravděpodobnost, že by v únoru mohla začít nová vlna epidemie koronaviru. Řekli to v pořadu Argumenty, jehož moderátorem je Luboš Xaver Veselý. Odborníci však měli různé názory na jiné věci. Informuje o tom portál iDNES.cz.

Milan Kubek / Zdroj: youtube.com

Jiří Beran promluvil o tom, že nyní klesá počet nakažených a je to typický pokles pro respirační onemocnění. To znamená, že se situace před Vánocemi zlepšuje a může se začít znovu zhoršovat někdy na konci ledna.

Pokračoval a řekl, že k vrcholu dochází v únoru nebo březnu a pak v dubnu je opět vidět pokles. Předpokládá proto, že by mohla přijít další vlna.

Jiří Beran / Zdroj: youtube.com

Milan Kubek hovořil také o přístupu vlády, která podle něj přehodila veškerou odpovědnost za řešení epidemie na zdravotnictví. Měl na mysli to, že lékaři jsou nyní nuceni řešit následky. Proto by chtěl, aby kabinet změnil svůj přístup k této věci.

Kubek neustále nosí respirátor a moderátor se ho zeptal, jestli by někdy v budoucnu chodil bez něj, zda by poté nebyl náchylný k jiným nemocem.

Milan Kubek / Zdroj: youtube.com

Prezident České lékařské komory mu odpověděl, že je to nesmysl a že moderátor zopakoval to samé, co dezinformátoři říkali už loni. Znovu prohlásil, že nošení respirátoru je velmi důležité.

„Výsledkem je ale anarchie, které někteří hlupáci říkají svoboda,“ řekl Milan Kubek.

Jiří Beran / Zdroj: youtube.com

Epidemiolog a vakcinolog však uvedl, že člověk potřebuje dýchat čerstvý vzduch. Prezident ČLK vnímal tento výrok jako směšný. Odpověděl mu, že všichni dýchají stejný vzduch.

„Jediný rozdíl je, že já na vás neprskám to, co mám v ústech,“ uvedl Milan Kubek.

Milan Kubek / Zdroj: youtube.com

Jiří Beran také řekl, že podle něj není nutné testovat na koronavirus lidi, kteří nemají příznaky. Kubek s jeho výrokem naprosto nesouhlasil.

PSALI JSME: DOBRÁ ZPRÁVA: ASTRAZENECA TVRDÍ, ŽE TŘETÍ DÁVKA JEJÍ VAKCÍNY VÝZNAMNĚ POSILUJE IMUNITU PROTI OMIKRONU

PŘIPOMÍNÁME: OSLNILA V ČERVENÉM SVETRU: VÉVODKYNĚ KATE UKÁZALA, JAK VYZDOBILA WESTMINSTERSKÉ OPATSTVÍ

Share