Česká paterčata se připravují na Vánoce: jejich rodiče požádali o pomoc a řekli, co děti potřebují

Před svátky požádali rodiče prvních českých paterčat o pomoc Čechy. Potřebovali by finanční pomoc, oblečení, hračky, léky nebo věci do školy. Jejich rodinu podporují i některé známé osobnosti. Píše o tom server Expres.cz.

Antonín Kroščen a Alexandra Kiňová mají šest dětí, z nichž pět se narodilo ve stejný den. Jsou velmi vděční všem, kteří jim letos pomohli.

Paterčata / Zdroj: youtube.com

„Do roku 2022 přejeme všem hlavně hodně zdraví a rodinné pohody,“ píší Antonín a Alexandra. Také žádají všechny lidi, kteří jim chtějí pomoci, aby napsali svůj e-mail, aby jim mohli poděkovat.

Děti například potřebují oblečení, a pokud jim někdo chce něco poslat, tak teď nosí velikost číslo 146. Také budou potřebovat některé věci do školy, a to tužky, pera a pastelky. Dobrá věc by pro ně byla i nádobky na svačiny.

Paterčata / Zdroj: Rodinné centrum Milovice

Paterčata by určitě byla ráda, kdyby dostala i nějaké společenské hry nebo podložky na zažehlovací korálky.

Dalším způsobem pomoci je přímá finanční pomoc. Jejich rodiče mají transparentní účet, na kterém je nyní přes 350 tisíc Kč. Někteří čeští občané jim pomáhají pravidelně, nejen před svátky.

Paterčata / Zdroj: youtube.com

Kromě toho je podporují i několik známých osobností. Například europoslanec Luděk Niedermayer (TOP 09) jim každý měsíc posílá tisíc korun a píše, že je to alespoň malá pomoc.

V minulosti také dostali 20 tisíc Kč od známého houslisty Pavla Šporcla. Kdysi jim pomáhal i režisér Miloš Forman, peníze z jeho účtu na pomoc těmto dětem posílala jeho manželka Martina.

Paterčata / Zdroj: youtube.com

Pokud chce někdo finančně pomoci, může peníze poslat na tento transparentní účet. Podrobný seznam věcí, které děti potřebují, si můžete přečíst zde.

PSALI JSME: NA TELEVIZNÍ OBRAZOVKY SE VRACÍ NICOL LENERTOVÁ: MODERÁTORKA PROZRADILA, O JAKÝ POŘAD SE JEDNÁ

PŘIPOMÍNÁME: AGÁTA HANYCHOVÁ UKÁZALA, JAK MOC JE ZAMILOVANÁ DO NOVÉHO PŘÍTELE: CO SE SVOU LÁSKOU UDĚLALA ZNÁMÁ MODELKA

Share