Mila Kunis o identifikaci sebe jako Ukrajinky: „Dříve jsem říkala, že jsem z Ruska. Teď se všechno změnilo“

O identifikaci sebe jako Ukrajinky informovala americká herečka židovsko-ukrajinského původu Mila Kuniso v rozhovoru s Marií Shriverovou.

Mila Kunis / Zdroj: the-village.com.ua

„Jsem z Ukrajiny. Teď se všechno změnilo. Je to pocit hrdosti, “ prozradila rodačka z Černovic Kunis, která se jako osmiletá přestěhovala s rodinou do Spojených států.

Hvězda filmů Forgetting Sarah Marshall a Černá labuť dodala, že po ruské invazi na Ukrajinu řekla svým dětem, že jsou napůl Američané a napůl Ukrajinci.

Mila Kunis s manželem Ashtonem Kutcherem / Zdroj: YouTube

„Narodila jsem se na Ukrajině. Do USA jsme přijeli v roce 1991, byli jsme posledními členy naší rodiny, kteří se přestěhovali do Spojených států. Vždycky jsem se cítila jako Američanka. Lidé mi říkali: „Ach, ty jsi tak východoevropská!“, a já odpovídala: „Co tím myslíte? Jsem z L.A. a tím to končí!“.

Válka na Ukrajině / Zdroj: Telegram

Ale když došlo k ruské invazi, nemohu popsat, co přesně se stalo, ale zažila jsem tento velmi zvláštní pocit. Bože, jako by mi vyrvali srdce.

Válka na Ukrajině / Zdroj: Telegram

Dřív to pro mě nebylo tak důležité. Tolik, že jsem říkala, že jsem z Ruska. K tomu bylo mnoho důvodů. Za prvé, když jsem přijela do USA a lidé se mě ptali, odkud jsem, okamžitě se objevila otázka, kde je Ukrajina. Musela jsem vysvětlovat, ukazovat na mapě světa, kde se nachází Ukrajina… Ale když jsem říkala, že jsem z Ruska, všichni odpověděli: „Oh, známe tuto zemi.“

Válka na Ukrajině / Zdroj: Telegram

Sakra, ne! Jsem z Ukrajiny. Teď se všechno změnilo. Je to pocit hrdosti. A to je pocit, který nezmenšuje můj postoj k tomu, kde žiji nyní a co jsem dostala od USA.

Válka na Ukrajině / Zdroj: Telegram

To mi nebere, naopak-přidává nějakou novou vrstvu. Přišla jsem za dětmi a řekla jim: vy jste na polovinu Ukrajinci a na polovina Američané. A oni: dobře, rozumíme.“

Kunis dodala: „Nechci, aby lidé srovnávali válku na Ukrajině s něčím jiným. A nemyslím, že bychom měli vnímat ruský národ jako nepřítele.“

Dříve Mila Kunis s manželem Ashtonem Kutcherem zahájila crowdfundingovou kampaň na podporu Ukrajiny. Od 13 března nasbírali již více než 20 milionů dolarů, 3 miliony darovali sami manželé.

PSALI JSME:UKRAJINSKÝ ŽÁK PÁTÉ TŘÍDY MAXIM SE V NOCI PŘIŠEL PŘIHLÁSIT K DOBROVOLNÍKŮM, ABY BRÁNIT SVOU ZEMI: „TADY JE TEN PRAVÝ HRDINA“

PŘIPOMÍNÁME: CO CÍTÍ KAŽDÝ UKRAJINEC: TIME PŘEDSTAVIL ČÍSLO SE DVĚMA OBÁLKAMI VĚNOVANÝMI UKRAJINĚ

Share