Ukrajinský žák páté třídy Maxim se v noci přišel přihlásit k dobrovolníkům, aby bránit svou zemi: „Tady je ten pravý hrdina“

Armáda požádala matku chlapce, aby mu nadávala.

Válka na Ukrajině/ ilustrační foto/ Zdroj: Facebook

Rusaci už prohráli válku! Ne dnes a ani 24. února, ale před mnoha generacemi. Na Ukrajině se rodí děti, které jsou z plenek připraveny bránit svou rodnou zemi.

V Boryspolu se žák páté třídy jménem Maxim v noci přihlásil dobrovolníkům. Příběh statečného chlapce sdílel dobrovolník Alexej Kovtun.

Malý Maxim chtěl jít bránit svou zemi a ukrajinský nárok v pouhých 11 let / Zdroj: Facebook

„Přišel k nám v noci jedenáctiletý chlapec. Žák 5. třídy. 7 školy… Přišel i přes zákaz vycházení. Samotný. Pěšky. K vojákům… Přišel, aby mohl pomoct armádě…

Přišel bojovat! Bránit své příbuzné, zemi, město! Tady je ten pravý hrdina! Ne jako ty zdravé chlapy, které spěchali utéct na západ… (Doufám, že to čtete!) Chlapec, kterému je pouhých 11 let!

Válka na Ukrajině/ ilustrační foto/ Zdroj: YouTube

Mladého bojovníka jsme nakrmili, dali mu teplý čaj a předali dárky… Ukázali jsme mu, jak teď žiji vojáci, dali jsme si sáhnout na automat. Vyfotili jsme se s bojovníky.

Aby byl v klidu, zapsali jsme ho jako dobrovolníka do armády 🙂 vyměnili si kontakty. Požádali ho, aby nám nakreslil obrázek…

Válka na Ukrajině/ ilustrační foto/ Zdroj: Facebook

Maxim byl trochu smutný, že jsme ho hned nevzali do služby… Následně se samozřejmě uklidnil. Už poté jsme ho předali rozrušené mamince, která byla rychle nalezena.

Velmi prosíme maminku malého hrdiny, nenadávejte mu!“

Válka na Ukrajině/ ilustrační foto/ Zdroj: YouTube

PSALI JSME: CO CÍTÍ KAŽDÝ UKRAJINEC: TIME PŘEDSTAVIL ČÍSLO SE DVĚMA OBÁLKAMI VĚNOVANÝMI UKRAJINĚ

PŘIPOMÍNÁME: DŮM, DOPRAVA, AZYL: KYJEVSKÉ METRO BĚHEM KONFLIKTU S RUSKEM VE FOTOGRAFIÍCH

Share