Meteorologové varují, že bouřky budou v sobotu a neděli silnější, než se předpokládalo: které části Česka to postihne nejvíce

Český hydrometeorologický ústav varuje před bouřkami a přívalovými dešti. Bouřky mohou způsobit problémy na silnicích a kvůli dešťům mohou zatopit některá místa.

Bouřka / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Meteorologové tvrdí, že dnes budou bouřky v západní a jižní části země silnější, než předpokládali. Očekává se také velké množství srážek.

Kromě toho varují, že v neděli budou také silné bouřky. Nejvíce se to týká Karlovarského, Jihomoravského, Plzeňského, Jihočeského, Středočeského, Ústeckého kraje a Vysočiny.

Bouřka / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Na Moravě budou bouřky o něco slabší. Bouřky, během kterých mohou i padat kroupy, budou trvat zhruba do nedělní páté hodiny ranní.

Ráno zeslábnou, místy se však očekává déšť. V druhé polovině neděle mohou bouřky opět zesílit v jižní a západní části země. Ale večer se situace zlepší.

Bouřka / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Také meteorologové varují, že kvůli dešti mohou být zatopena níže položená místa. Řidiči na silnicích musí být také velmi opatrní.

PSALI JSME: MARKÉTA KONVIČKOVA SI NA SVÉM INSTAGRAMU POSTĚŽOVALA NA TO, ŽE VYCHOVÁVAT DÍTĚ O SAMOTĚ NENÍ ZROVNA JEDNODUCHÉ: CO JÍ UNAVUJE NEJVÍC

PŘIPOMÍNÁME: PRAVDĚPODOBNĚ BUDE NUTNÉ PŘEOČKOVÁNÍ TŘETÍ DÁVKOU: KDY BY TO MOHLO PŘIJÍT A JAKÁ VAKCÍNA BY K TOMU BYLA POTŘEBNÁ

Share