Meteorologové sdíleli novou předpověď počasí: O víkendu bude v Česku vedro, v příštím týdnu se však počasí v různých částech země bude lišit

O víkendu bude teplo, teploty mohou přesáhnout 30 stupňů. Počasí se změní od začátku příštího týdne, v různých částech země se teploty budou lišit. Důvodem bude frontální rozhraní. Informuje o tom web ŽivotvČesku.cz.

Teplé počasí / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

O víkendu ale přijde tropické počasí. Češi mají o víkendu možnost užít si tak příjemné počasí, pak se situace začne měnit.

Do ČR dorazí teplý vzduch od jihu, díky tomu v sobotu bude ještě tepleji, a to 27 až 31 stupňů Celsia. V neděli bude také až 31 stupňů, do ČR však už začne přibývat studená fronta. To bude rozdělovat počasí v zemi.

Bouřka / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

V nedělivečer se proto očekávají i bouřky. Od pondělí se ale počasí v ČR změní a na východě bude tepleji než ve střední části země nebo na západě.

„Nad Českou republikou se bude vlnit frontální rozhraní, které bude oddělovat chladnější vzduch nad západní Evropou,“ řekla pro Život v Česku Dagmar Honsová.

Teplé počasí / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Vliv studeného vzduchu pocítí obyvatelé západní a střední části země, teplý vzduch mezitím ovlivní Moravu. Podle ní budou v pondělí a v úterý teploty v Čechách přes den kolem 25 stupňů a ve východní části země mohou dosáhnout až 31 stupňů.

Už ve středu se ale na Moravě očekává mírné ochlazení, a to na 28 stupňů. V Česku se přitom teploty budou pohybovat v průměru mezi 20 až 25 stupni.

Teplé počasí / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Podle Dagmar Honsové už se více do konce tohoto měsíce neočekává vedra. O počasí na příští měsíc je podle ní ještě předčasné mluvit.

PSALI JSME: HANA MAŠLÍKOVÁ OHROMILA SVÉ FANOUŠKY: „MÁLEM JSEM O TEBE CHLAPEČKU MŮJ PŘIŠLA“

PŘIPOMÍNÁME: “ŘEŠÍM TO UŽ ASI 3 ROKY A ŘÍKÁM SI, KDYŽ NE TEĎ, TAK KDY”: MARKÉTA KONVIČKOVÁ PROMLUVILA, PROČ CHODÍ K DOKTOROVI

Share