Meteorologové prozradili, kdy teploty znovu dosáhnou třicítek po ochlazení a kdy se dočkáme srážek

Dle meteorologů se teploty po úterním ochlazení znovu vyšplhají ke 30 stupňům. Více srážek se očekává v příštím týdnu a poté až v září. Předpověď zveřejnil Český hydrometeorologický ústav. Píše o tom web ceskenoviny.cz.

Počasí / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

V úterý teploměry naměří maximálně 21 stupňů a na západě pouze 15. Pak se ale bude postupně oteplovat a v neděli teploty znovu dosáhnou až 30 stupňů. Do konce týdne se také mohou vyskytovat přeháňky.

Začátek září by měl mít průměrnou nejvyšší denní teplotu kolem 22 stupňů. v polovině září kolem 20 stupňů.

Letní počasí / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Průměrná teplota od 16. srpna do 12. září by měla činit 16,9 stupňů. Je to přibližně o 2,5 stupně méně než v roce 1944. Nejnižší průměr 13,3 stupně byl zaznamenán v roce 1978.

Bude se zvyšovat i hladina srážek. Ve druhém týdnu v září bude až nadprůměrná. Nejméně zatím pršelo v tomto období v roce 1953 a nejvíce v roce 1995, kdy úhrn činil 118 milimetrů.

Počasí/Ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

Měsíční výhled počasí ČHMÚ ukazuje pouze charakter počasí, nikoliv podrobnou předpověď. Jeho úspěšnost je při tom kolem 75 % u teplot a 65 % u srážek.

PSALI JSME: V BRUSELU HOVOŘILI O PŘIPRAVENOSTI EU NA MIGRAČNÍ KRIZI

PŘIPOMÍNÁME: MLADÍ LIDÉ DO VOLEBNÍCH MÍSTNOSTÍ MOC NECHTĚJÍ, I KDYŽ NEJSOU SPOKOJENI SE SOUČASNOU POLITIKOU: JAKÁ POLITICKÁ TÉMATA MLADÍ ČEŠI POVAŽUJÍ ZA DŮLEŽITÁ, CO BY JE MOHLO MOTIVOVAT JÍT K VOLBÁM

Share