Mému manželovi je nyní 50 let a lituji, že jsem ve 38 letech porodila první dítě

Na hřišti jsem potkala ženu. Její dceři jsou 3 roky a je jí 41 let. Věk této ženy prozradí jen obličej s vráskami. A tak – ideální postava, moderní koníčky.

A pak jsme začali mluvit o tom, že už je jí 41 let. A manželovi je 50 let. Alice je její první a jediné dítě. Už nebude mít děti, protože po narození dcery musela podstoupit vážnou operaci.

Tato žena řekla, že lituje, že porodila dítě tak pozdě. Už je pro ni obtížné starat se o dítě, už není tak aktivní jako dříve. A manželovi je 50 let. V tomto věku už většina mužů hlídá vnoučata. Manžel se o dítě nestará. Na hřiště ani nechce jít.

Matka a dcera / Ilustrační foto / Zdroj: brainum.ru

Co si o tom myslím

Nyní vyjádřím pouze své mínění. Nepředstírám, že jsem nějaký odborník.

Jsem kategoricky proti pozdnímu mateřství. Chápu, že se nyní propaguje, že žena by si měla vybudovat kariéru do 30–35 let. A pak se může starat o rodinu.

Ale! A kdy se starat o děti? Své mládí strávíte vyděláváním peněz. A ne vychovávání dětí, pak hlídáním vnoučat. To je v životě důležité, ne peníze.

Žena / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Nepomohou vám peníze, ale vaše rodina. Dítě by mělo vidět mladé rodiče, ne staré lidi, kteří ani nemohou jít na hřiště.

Takové dítě trpí, cítí se špatně. Pak se za takové rodiče ve škole může stydět. A stávají se sirotky v mladém věku.

Proto si myslím, že pokud je vám nad 35 let, tak je lepší nerodit. Nemučte sebe ani své děti. Aby si později na tento život na hřištích nestěžovali a nelitovali.

PSALI JSME: PROČ RODIT VE 40 LETECH JE SKVĚLÝ NÁPAD

PŘIPOMÍNÁME: MOJE SESTRA SE ROZHODLA POPRVÉ RODIT VE 44 LETECH. NA CO PRÁVĚ MYSLELA, KDYŽ SE ROZHODLA TO UDĚLAT

Share