„Měli bychom přistoupit k opatřením“: Ekonom varoval, že ceny pečiva by mohly vzrůst až o 50 procent, bochník chleba by mohl stát více než 100 Kč

Podle ekonoma Lukáše Kovandy by měla vláda přijmout určitá opatření, aby zabránila prudkému růstu cen potravin. Jedním z takových opatření by byl například zákaz vývozu pšenice. Řekl to pro CNN Prima News.

„Politici zatím mlčí a čím déle budou mlčet, tím horší to bude. Měli bychom přistoupit k opatřením,“ uvedl Lukáš Kovanda.

Lukáš Kovanda / Zdroj: youtube.com

Řekl také, že se mu podobné přístupy nelíbí, ale kvůli válce ve východní Evropě jsou takové kroky nutné. Jedním z takových opatření by mohlo být například omezení vývozu pšenice.

Pokud se zásoby pšenice v ČR výrazně sníží, pak pečivo výrazně zdraží. Podle jeho názoru by byla nutná i další opatření, aby se situace prudce nezhoršila.

Pečivo / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Předpokládá, že ceny pečiva by mohly vzrůst o 50 procent i o více. Dodal, že podle zemědělců by bochník chleba mohl stát za rok dokonce i 100 Kč. Kostička másla by mohla stát 90 Kč.

Výrobci potravin tedy chtějí, aby s tím ministři něco udělali. Ekonom říká, že potravináři na vládu určitým způsobem tlačí, ale chápou, že situace je opravdu složitá.

Lukáš Kovanda / Zdroj: youtube.com

Lukáš Kovanda také řekl, že Češi mohou být nespokojeni s tím, že vláda pomáhá ukrajinským občanům, ale ne českým.

Ekonom si myslí, že vláda nepodnikla nějaké důležité kroky, které by lidem skutečně pomohly. Mezitím inflace stále roste, spotřebitelské ceny v únoru meziročně vzrostly o 11,1 procenta.

Lukáš Kovanda / Zdroj: youtube.com

Vláda hodlá projednat opatření na podporu občanů příští týden.

PSALI JSME: VLÁDA HODLÁ ŘEŠIT VYSOKÉ CENY ENERGIÍ: PETR FIALA PROZRADIL, JAKÉ KROKY BY MOHL KABINET PODNIKNOUT

PŘIPOMÍNÁME: LEGENDÁRNÍ HEREC ALAIN DELON UVAŽUJE O EUTANAZII: SYN MU SLÍBIL, ŽE S NÍM BUDE AŽ DO ÚPLNÉHO KONCE

Share