Vláda hodlá řešit vysoké ceny energií: Petr Fiala prozradil, jaké kroky by mohl kabinet podniknout

Rostoucí ceny energií se staly problémem pro obyvatele České republiky. Ministři tedy diskutují, jak by mohli lidem pomoci. Podle premiéra Petra Fialy zástupci vlády zvažují například zvýšení životního minima nebo daňové slevy na poplatníka. Informuje o tom web iDNES.cz.

Petr Fiala / Zdroj: youtube.com

Ceny energií v poslední době výrazně vzrostly. Německá vládní koalice hodlá v této složité situaci jednat a pomoci svým občanům.

Proto chce německá koalice schválit jednorázové daňové zvýhodnění 300 eur a chce na 3 měsíce snížit ceny paliv. Rodiny s dětmi navíc dostanou jednorázově 100 eur.

Petr Fiala / Zdroj: youtube.com

Některá opatření plánuje přijmout i polská vláda. Plánuje například snížit daň z příjmu fyzických osob o 5 procent, tedy na 12 procent.

S problémem vysokých cen se potýká i Česká republika. Petr Fiala řekl, že český kabinet již některé kroky udělal. Ministři jednali i o dalších opatřeních, která by mohla Čechům pomoci.

Petr Fiala / Zdroj: youtube.com

Zvažují například zvýšení životního minima nebo daňové slevy na poplatníka. Podrobnosti ale sdělit nechtěl, kabinet o tom bude jednat příští týden.

Vláda chce pomoci především těm lidem, kteří tuto pomoc skutečně potřebují. Předseda vlády říká, že ministři vědí, se kterými problémy se Češi kvůli rostoucím cenám energií potýkají.

Petr Fiala / Zdroj: youtube.com

„Budeme pokračovat v hledání těch správných řešení už příští týden,“ řekl ve čtvrtek Petr Fiala.

PSALI JSME: ŠÉF UNIJNÍ DIPLOMACIE O PRŮBĚHU RUSKÉ INVAZE NA UKRAJINU: VŠECHNO SE VYŘEŠÍ V PŘÍŠTÍCH 15 DNECH

PŘIPOMÍNÁME: „MŮŽEME ÚPLNĚ ROZVOLNIT“: ROMAN PRYMULA ŘÍKÁ, ŽE OPATŘENÍ UŽ MŮŽEME ZRUŠIT. VAROVAL TAKÉ, ŽE DELTAKRON BY MOHL ZPŮSOBIT NOVOU VLNU

Share