Matka žáka nenašla, co by odpověděla na mou žádost: O co se jednalo

Tento týden přišla k nám do školy rozhořčená maminka jednoho z mých žáků. Byla naštvaná, protože jsem dala jejímu synovi za správně vyřešené úkoly špatnou známku!

Učitelka / Zdroj: topfakty.com

Brali jsme v hodině nové téma a byla potřeba v domácím úkolu vyřešit několik úkolů. Začala jsem kontrolovat sešity, a uvědomil si, že úkoly místo syna dělal někdo z dospělých, protože odpovědí, byť správné, ale byly vyřešené zastaralým způsobem, a velmi se lišily od toho, co jsme brali v hodině.

Samozřejmě, že pod domácím úkolem a v žákovské knížce se objevilo odpovídající hodnocení jeho „snažení“.

Učitelka / ilustrační foto / Zdroj: YouTube

– Proč podhodnocujete známky mého syna? Máte k němu zjevně zaujatý postoj!

– Mám stejný postoj ke všem dětem, marně si myslíte, že Petr dostává špatné známky, které si zaslouží.

– Tak jak jste mohla dát pětku za správně vyřešené úkoly?! Chlapec byl po tréninku unavený a ano, úkoly vyřešil jeho otec, vedoucí inženýr ve velkém podniku, opravdu je špatně vyřešil?

– Pětku Petrovi jsem dala za to, že on to sám neudělal doma, a místo něj to dělal táta. Ale můžeme situaci srovnat, pokud si Petr vezme do školy kromě své žákovské knihy ještě i tatínkovu. Tátovi bych dala nejvyšší známku, úkol vyřešil správně, jen ne způsobem, který měl Petr procvičit doma.

Učitelka / Zdroj: topfakty.com

Matka Petra byla v šoku:

– Promiňte, jakou tátovou žákovskou? Děláte si srandu?

– Ne ne, to vy si ze mě děláte srandu. Takže moje podmínky jsou v platnosti: buď donesete žákovskou táty, nebo já tedy nechám Petrovi pětku za domácí úkol.

Matka se ještě snažila něco namítnout, ale zjevně pochopila, že to nemá smysl, a nakonec, aniž by se rozloučila, vyskočila ven.

Učitelka / Zdroj: topfakty.com

PSALI JSME: UČITEL NÁHODOU OBJEVIL POKLAD V OPUŠTĚNÉM DOLE: BYLY TAM DESÍTKY UKRYTÝCH AUT

PŘIPOMÍNÁME: KDYŽ SI MŮJ SYN POSTĚŽOVAL NA UČITELKU, ROZHODLA JSEM SE, ŽE MU KOUPÍM HODINKY S ODPOSLECHEM. A DOZVĚDĚLA JSEM SE TOHO HODNĚ

Share