Učitel náhodou objevil poklad v opuštěném dole: byly tam desítky ukrytých aut

Belgický badatel Vincent Michel našel ve francouzském podzemním kamenolomu desítky aut z třicátých let minulého století. Informuje o tom The Telegraph.

56letý učitel tělesné výchovy Vincent Michel, který má takový koníček jako se zabývá výzkumem měst, řekl, že byl svým nálezem šokován.

Auta v kamenolomu / Zdroj: youtube.com

„Zdálo se mi, že jsme udělali cestu v čase a přenesli se o 70 let zpátky. Přemýšlel jsem, jak to vůbec bylo možné,“ uvedl Vincent Michel.

Auta v kamenolomu / Zdroj: youtube.com

Místní obyvatelé údajně auta ukryli hned na začátku Druhé světové války, aby je německá armáda neodebrala. V následujících letech byla „garáž“ několikrát doplněna i dalšími vozy, ale pak se na ně zapomnělo.

Auta v kamenolomu / Zdroj: youtube.com

Belgičan také sdělil, že od objevení skrýše se majiteli kamenolomu podařilo vytáhnout několik aut a prodat je v dražbě.

Auta v kamenolomu / Zdroj: youtube.com

Většina aut je ale nyní v příliš křehkém stavu, jejich přeprava bude velmi problematická. Co bude s raritními vozy dál, není známo.

PSALI JSME: „PROTOŽE VÁNOCE, TO JE OSLAVA PŘÍCHODU SPASITELE, NAROZENÍ JEŽÍŠE KRISTA“: OVČÁČEK PROZRADIL, JAK BUDE SLAVIT VÁNOCE A CO BUDE MÍT NA ŠTĚDROVEČERNÍM STOLE

PŘIPOMÍNÁME: „NIKOHO TO NEBAVÍ“: TEREZA BRODSKÁ SE VYJÁDŘILA K TOMU, ŽE FANOUŠCI REAGOVALI DOST KRITICKY NA JEDNU Z POSLEDNÍCH JEJÍCH PUBLIKACÍ NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH

Share