„Protože Vánoce, to je oslava příchodu Spasitele, narození Ježíše Krista“: Ovčáček prozradil, jak bude slavit Vánoce a co bude mít na štědrovečerním stole

Mluvčí prezidenta Miloše Zemana Jiří Ovčáček prozradil, jak bude slavit vánoční svátky. Pravá ruka hlavy státu zdůraznila, že Vánoce slaví na několika místech, a proto má ihned dva stromečky. Píše o tom web zivotvcesku.cz.

Ovčáček tvrdí, že s prezidentem mají vztah nejen v pracovní rodině. Dárky si ale k Vánocům nemusí dávat a hlavně si navzájem popřejí krásné svátky.

Jiří Ovčáček / Zdroj: youtube.com

Mluvčí uvádí, že je věřícím člověkem, má doma starožitný betlém a dva stromky, protože Štědrý večer slaví na několika místech. Ovčáček se chce potkat s nejbližší rodinou a s lidmi, které má rád.

Během Vánoc se mluvčí Hradu rád dívá na pohádky a k oblíbeným snímkům patří S čerty nejsou žerty či Anděl Páně.

Jiří Ovčáček / Zdroj: youtube.com

Na Štědrý večer rodina si pochutnává tradičními pokrmy a nechybí například řízky či vinná klobása. Ovčáček navštěvuje také mši svatou 25. prosince, kdy si připomíná narození Ježíše Krista.

Jiří Ovčáček/Ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

Mluvčí Zemana dodal, že Evropská unie, která navrhla omezit používání slova Vánoce, nedokáže svátky zničit. „Protože Vánoce, to je oslava příchodu Spasitele, narození Ježíše Krista,“ uvedl Ovčáček s tím, že tady spíše nebude EU, než Vánoce.

Nakonec řekl, že se modli za všechny osamocené lidi a přeje jim krásné svátky.

PSALI JSME: MINISTERSTVO ZDRAVOTNICTVÍ ŽÁDÁ LIDI OMEZIT NÁVŠTĚVY BĚHEM VÁNOC: CO SI O TOM MYSLÍ ČEŠI A KOLIK Z NICH JE PŘIPRAVENO VLÁDU POSLECHNOUT

PŘIPOMÍNÁME: MZDY V ČESKÉ REPUBLICE ZNOVU POROSTLY: KOLIK PRŮMĚRNĚ ČEŠI DOSTÁVAJÍ

Share