Matka porodila syna a byla kritizována: Vybrala pro dítě neobvyklé a divné jméno

Rodiče z Anglie vybrali neobvyklé jméno pro dítě. V některých zemích toto jméno nelze vyslovit nahlas kvůli spojení s ďáblem.

Dan a Mandy Sheldonovi z anglického Chesterfieldu se nečekaně ocitli před soudem kvůli jménu, které pro své dítě zvolili, uvádí The Sun.

Dítě/ Zdroj: medialeaks.ru

Rodiče nechtěli dát dítěti standardní jméno, a proto téměř tři měsíce přemýšleli o tom, jak ho pojmenovat. Po tuctu zvažovaných možností a dlouhých diskuzích se pár nakonec rozhodl pro jedinečné jméno, které oba považovali za dokonalé.

Máma a táta se rozhodli pojmenovat miminko Lucifer. Do středověku nemělo toto slovo žádný negativní význam a bylo spojováno s planetou Venuší. S příchodem křesťanství se ale jméno začalo ztotožňovat s padlým andělem a ďáblem.

Otec se synem/ Zdroj: medialeaks.ru

Je pravda, že úředníci, kteří měli dítě zaregistrovat, nesdíleli nadšení rodičů.

„Zaměstnankyně pasové služby, když uslyšela jméno našeho syna, se na nás dívala téměř znechuceně. Řekla, že dítě s tímto jménem nikdy neuspěje a učitelé ho odmítnou učit,“ vysvětlil Dan.

Rozzlobený otec se snažil ženě vysvětlit, že jejich rodina není nábožensky založená, ale ta byla neoblomná.

Otec se synem/ Zdroj: medialeaks.ru

Pár se rozhodl hájit své právo pojmenovat svého syna, jak uzná za vhodné, a dokonce se obrátil na soud, kde nakonec oficiálně získal právo pojmenovat svého syna pod jménem Lucifer.

„Myslíme si, že je to dobré jméno, jedinečné. Netušili jsme, že to způsobí tolik problémů, ale jde o princip,“ vysvětlil Dan.

Později se místní úřady rodičům dokonce omluvily.

PSALI JSME: LINDA VOJTOVÁ PORODILA SVÉHO PRVNÍHO POTOMKA: JAKÉ JMÉNO DOSTAL SYN ZNÁMÉ MODELKY

PŘIPOMÍNÁME: VÉVODKYNĚ MEGHAN PORODILA HARRYMU HOLČIČKU: JMÉNO NOSÍ PO DVOU VÝJIMEČNÝCH ŽENÁCH

Share