Matka nechala Lisu samotnou v opuštěném domě, dívka ale nakonec přežila a stala se slavnou

Život této dívky nezačal příliš šťastně. Byla ponechána v opuštěném domě vlastními rodiči. Díky podpoře své adoptivní matky však přežila a dokázala udělat velké pokroky.

Lisa / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Dvanáct let nazad zůstala Lisa Verbitská z Jaroslavské oblasti sama ve starém opuštěném domě. Teprve o několik dní později uslyšeli její křik sousedé a přivolali policii. I strážci zákona byli šokováni tím, co viděli – dívka ležela sama v tmavé a studené místnosti, vyděšená a vyčerpaná.

Opuštěný dům / Zdroj: laykni.com

Dítě bylo okamžitě převezeno do nemocnice, kde lékaři zjistili, že má zlomenou kyčel. Policie pátrala po dívčiných rodičích, ale pátrání bylo neúspěšné.

Lisa / Zdroj: laykni.com

Během léčby v nemocnici se však Lisa život díky jedné ženě náhle změnil.

Inna / Zdroj: laykni.com

V době, kdy byla Inna na návštěvě u nemocného syna, uslyšela ve vedlejším pokoji dětský pláč. Když vešla dovnitř, našla malou Lisu sedět samotnou na posteli. Když jí sestry řekly o těžkém osudu dítěte, žena ho začala navštěvovat a nosit mu pleny, hračky, oblečení a jídlo.

To trvalo asi týden. Jednoho dne však Inna Lisu v nemocnici nenašla. Bylo jí řečeno, že byla poslána do sirotčince. V té době už měla Inna dva syny, ale na dívku nemohla přestat myslet.

Lisa a Inna / Zdroj: laykni.com

„Když jsem zjistila adresu, kam dítě odvezli, spěchala jsem tam, jak nejrychleji jsem mohla. Ani si nepamatuji, jak jsem se tam dostala,“ vzpomíná Inna.

Pak tato žena učinila rozhodnutí, které jí změnilo život. Šla do sirotčince, aby požádala o adopci. Proces byl velmi zdlouhavý, ale ona se nevzdala. Přesto se malá Lisa nakonec vydala do nového domova se svou milující matkou.

Lisa / Zdroj: laykni.com

„Bála jsem se překročit práh domu s malou holčičkou v náručí.“ Matka, která otevřela dveře, se zamračila. Když však dostala dítě do rukou, políbila ho a dlouho mi ho nevrátila. Nyní je Lisa její oblíbenou vnučkou.

Těžké životní začátky si samozřejmě často vybíraly svou daň. Byla velmi vystrašená, plachá a často plakala. Milující a starostliví lidé jí však pomohli zvládnout všechny obtíže.

Kvůli své tmavé barvě pleti byla Lisa ve škole často šikanována, ale našla v sobě sílu vše ignorovat. „Nestydí se za sebe.“ Když byla malá, říkala jsem jí: „Lidé se na vás budou vždy dívat – buďte na to připraveni!“ – říká její matka.

Lisa a Inna / Zdroj: laykni.com

Ale teprve když ji pěstounka přihlásila do tanečních kurzů, cítila se dívka skutečně šťastná.

Lisa / Zdroj: laykni.com

Lisa už ve svých 12 letech vyhrála mnoho talentových soutěží a soutěží krásy a stala se dokonce modelkou.

„Jsme vděční za všechny druhy soutěží, protože pomohly Lise tvrdě pracovat na dosažení jejího cíle,“ uvedla Inna.

Lisa / Zdroj: laykni.com

Příběh Lisy Verbitské se později dostal na veřejnost v médiích a poté, co se o pokroku své dcery dozvěděla její vlastní matka, začala usilovat o setkání s ní. Dívka však na toto setkání nechtěla jít, rozhodla se zůstat věrná rodině, která jí celé ty roky pomáhala.

Lisa / Zdroj: laykni.com

Tehdy, před 15 lety, měla Lisa velké štěstí, protože na své životní cestě potkala Innu, která se velmi snažila, aby dítě mělo dobré dětství a šťastnou budoucnost.

 

PSALI JSME: RODINA ADOPTOVALA CHLAPCE, KTERÉHO SI NIKDO NECHTĚL: JAK TEĎ VYPADÁ

PŘIPOMÍNÁME: PRAVDU O SVÉM MANŽELOVI SE DOZVĚDĚLA AŽ PO NAROZENÍ DÍTĚTE: CO ŽENA ZJISTILA

Share