Matka ho vyhodila jako miminko a stal se z něj vynálezce a milionář

„Nedovolte, aby okolnosti určily, kdo jste,“ toto je rada, kterou by 31letý podnikatel Freddie Figgers rád dal ostatním.

Když mu bylo osm let, zjistil, že je adoptivním dítětem. „Poslouchej, tvoje vlastní matka tě vyhodila a my jsme tě adoptovali a ty jsi můj syn,“ řekl mu otec Nathan. Novorozený Freddie byl nalezen poblíž skládky ve venkovské oblasti na Floridě.

Freddie Figgers / Zdroj: bbc.com

V roce 1989, kdy se narodil Freddie, jeho adoptivním rodičům bylo nad 50. Už vychovávali mnoho dětí, ale rozhodli se vzít si Freddieho, kterému byly jen dva dny. Freddie říká, že mu dali veškerou lásku, ale ostatní děti v Quincy se mu smáli a říkali „kluk ze skládky“. Pro Freddieho jeho rodiče byli hrdinové.

Freddie Figgers a jeho rodiče / Zdroj: bbc.com

Nakonec jednoho dne, když bylo Freddiemu devět, otec mu koupil starý polámaný počítač Macintosh za 24 dolarů. Po asi 50 pokusech se počítač konečně zapnul a v tomto okamžiku si Freddie uvědomil, že chce celý život strávit prací s technologiemi.

„Tento počítač mě zbavil bolesti šikany. Pokaždé, když jsem byl ve škole šikanován, myslel si: ‚Nemůžu se dočkat, až si půjdu domů hrát s mým počítačem.'“

Freddie Figgers / Zdroj: bbc.com

Když mu bylo 12 let, jeho dovednosti si všimli i ostatní. Jednoho dne požádala starostka města Freddieho, aby opravil asi 100 počítačů v radnici. Od té doby Freddie trávil každý den po škole opravou této hromady počítačů za 12 $ za hodinu. „Měl jsem příležitost dělat to, co jsem rád dělal, a opravdu mě to bavilo.“

Freddie Figgers / Zdroj: bbc.com

O pár let později se objevila možnost kódování. Quincy potřeboval ve městě systém měření tlaku vody a společnost nabídla 600 000 dolarů na vývoj počítačového programu. „Dali mi tuto příležitost a vytvořil jsem tento program. Nebylo mi vyplaceno 600 000 dolarů, dostal jsem svůj pravidelný plat a šel domů.“

Bylo mu pouhých 15 let, ale nyní se rozhodl odejít ze školy a zahájit počítačové podníkaní ke zklamání svých rodičů. Jeho podnikání úspěšně rostlo, ale během několika let se začala Nathanova Alzheimerova choroba rychle rozvíjet.

V noci se budil a zahrával to, co viděl dříve večer v televizi. Někdy šel někam bloudit a někdy zapomínal před procházkou obléknout, ale vždy si obouval boty. To byl předpoklad pro první vynález Freddieho, který mu přinesl zisk.

Freddie Figgers / Zdroj: bbc.com

„Takže jsem vzal otcovy boty, rozřezal podrážku, vyrobil spoj a vložil ji do bot s 90megahertzovým reproduktorem, mikrofonem a síťovou kartou,“ říká Freddie. Freddie mohl sledovat jeho polohu pomocí GPS trackeru.

Když se Nathanův stav zhoršil, chtěli ho někteří členové rodiny poslat do domova důchodců, ale syn to odmítl. „Neopustil mě, takže ho neopustím,“ říká Freddie. Synovi bylo 24, když Nathan zemřel ve věku 81 v lednu 2014. „Všechno, co jsem kdy chtěl udělat, bylo udělat otci radost,“ říká muž.

Freddie prodal svůj vynález na sledování obuvi za 2,2 milionu dolarů.

„Znal jsem svého otce, nebyl to vůbec bohatý muž, ale ovlivňoval životy mnoha lidí a já chci pomoci všem, komu můžu.“

Freddie Figgers / Zdroj: bbc.com

Tehdy Freddie vynalezl další chytré zařízení, inspirované také osobními zkušenostmi. Strýc Freddieho upadl do diabetického kómatu a zemřel.

„Pokud jde o člověkovi s cukrovkou, musí si při kontrole hladiny cukru v krvi zaznamenávat a vést statistiky, ale strýc mé matky žil na venkově a tam nebyl nikdo, kdo by vedl záznamy,“ říká Freddie. Ve 22 letech tedy Freddie vyvinul inteligentní glukometr, který okamžitě sdílí hladinu cukru v krvi člověka s blízkým příbuzným.

Pak Freddie začal pracovat na větším projektu. Uvědomil si, že mnoho částí venkovské Ameriky nemá přístup k 2G nebo 3G. V roce 2011 ve 21 letech se Freddie stal nejmladším mobilním operátorem ve Spojených státech Figgers Communication. Společnost neustále rostla.

Freddie Figgers / Zdroj: bbc.com

V roce 2014 vynalezl Freddie chytrý telefon Figgers F1. Model Figgers F3 obsahuje mikročip určený pro bezdrátové nabíjení, když je telefon pět metrů od „super základní nabíječky“

83letá matka také začala trpět Alzheimerovou nemocí. Říká, že je velmi hrdá na úspěchy svého syna.

V roce 2015 se Freddie oženil s právničkou Netley a mají dceru.

Freddie Figgers, jeho manželka a dcera / Zdroj: bbc.com

Freddie říká, že nejdůležitější radou, kterou by své dceři dal, je „nikdy se nevzdávej, bez ohledu na to, jak chladný je svět, a pokus se pozitivně ovlivnit životy všech, koho potkáš.“ Nathan by s tím souhlasil.

PSALI JSME: PĚT TIPŮ OD MATKY ILONA MUSKA PRO RODIČE, KTERÉ CHTĚJÍ VYCHOVAT ÚSPĚŠNĚ DĚTÍ

PŘIPOMÍNÁME: STARÁ ŽENA 20 LET NEUKLÍZELA, PROTOŽE VYNALEZLA SAMOČISTICÍ DŮM

Share