Matka ho nechala v porodnici, ale on vyrostl a uspěl

Britský chlapec jménem Jono se s krutou realitou tohoto světa setkal hned po narození. Jakmile matka spatřila svého syna, okamžitě ho opustila. Dítě se narodilo s Treacher-Collinsovým syndromem, který mu znetvořil obličej a nedal mu téměř žádnou šanci na plnohodnotný život. Jono se však navzdory těžké nemoci narodil jako vítěz, a tak toho v životě dokázal víc než mnozí zdraví kluci.

Jono Lancaster / Zdroj: youtube.com

Treacher-Collinsův syndrom zastavuje vývoj obličejových kostí dítěte v děloze. V důsledku toho nemají postižení touto patologií žádné lícní kosti, oční koutky jsou velmi nízko a sluch je narušen.

Jono Lancaster / Zdroj: youtube.com

Jono měl štěstí a se svým statusem opuštěného dítěte nežil dlouho. Chlapce adoptovala žena jménem Jean Lancasterová, která mu dala vše, co mohou rodiče dát svému milovanému synovi. Ve škole se s Jonem nikdo nechtěl kamarádit a děti si z něj dělaly legraci, ale doma se chlapci dostávalo veškeré pozornosti a společnosti, kterou postrádal za dveřmi.

Jono Lancaster se svou novou rodinou / Zdroj: youtube.com

Hodně lidí na mě zíralo nebo utíkalo pryč v domnění, že by to mohli chytit. Když jsem se matky zeptal, proč to dělají, začala plakat. Pak ve mně propukne pocit viny, protože si myslím, že jsem vinný za to, že jsem ji rozplakal.“

Navzdory všemu se Jono Lancaster nenechal okolním světem rozhořčit a vyrostl z něj milý a veselý chlapec s družnou povahou. Se svým vzhledem nebylo snadné najít práci, ale pomohla náhoda – Jono dostal nabídku pracovat v baru, kam často chodil na šálek čaje nebo sklenici piva.

Jono Lancaster / Zdroj: youtube.com

Majitel viděl, že mnoho jeho zákazníků přichází do baru jen proto, aby si popovídali s veselým chlapíkem neobvyklého vzhledu. Za barem se Lancaster setkal se svým osudem. Mladá zákaznice neodolala Johnovu kouzlu a začali se scházet.

Jono Lancaster / Zdroj: youtube.com

Jono do dnešního dne chodí s dívkou z baru a brzy plánují svatbu. Lancasterův příběh si oblíbili novináři, takže je častým hostem různých pořadů a show. Jeho příklad je inspirativní a ukazuje, že i když máte úplně všechno špatně, neznamená to, že to bude trvat věčně. Musíte věřit v to nejlepší a tvrdě na sobě pracovat – pak vás žádný ze syndromů nedokáže zlomit.

PSALI JSME: HOLČIČKU, KTERÁ SE NARODILA JAKO ALBÍN ODMÍTLI RODIČE: DÍVKA VYROSTLA A STALA SE MODELKOU

PŘIPOMÍNÁME: MUŽ VYFOTIL SVOU TĚHOTNOU MANŽELKU NA PLÁŽI: POZDĚJI ALE UVIDĚL NĚCO, Z ČEHO MU NASKOČILA HUSÍ KŮŽE

Share