Martin Kupka promluvil o třech plánech proti pandemii, na kterých pracuje budoucí vláda: vyjádřil se i k nové očkovací kampani

Budoucí vláda připravuje kampaň na podporu očkování. Hodlá mluvit o tom, že je třeba se naučit žít s tímto virem, ale také není třeba zaměňovat svobodu s nezodpovědností. Kromě toho má pro zlepšení epidemické situace 3 plány. Budoucí šéf resortu dopravy Martin Kupka (ODS) promluvil o tom pro CNN Prima News.

Podle Martina Kupky budoucí vláda nyní pracuje na třech plánech pro boj s pandemií koronaviru. Tyto plány se liší v termínech, tedy krátkodobý, střednědobý a dlouhodobý.

Martin Kupka / Zdroj: youtube.com

Například kroky v krátkodobém plánu jsou naplánovány do konce roku. Jde o šíření informací praktickým lékařům, jak rychle aplikovat přednemocniční léčbu.

Pokud by se takový krok byl úspěšný, muselo by to mít pozitivní vliv na počet pacientů s koronavirem v nemocnicích.

Martin Kupka / Zdroj: youtube.com

Realizace střednědobého plánu by se měla uskutečnit do konce třetího měsíce roku 2022. To se bude týkat nové fáze kampaně motivující lidi k očkování, zaměřená bude především na ty občany, kteří o očkování pochybují.

Podle dlouhodobého plánu je cílem naučit lidi žít s koronavirem v budoucnu.

Martin Kupka / Zdroj: youtube.com

„Hlavní poselství bude naučit se žít s covidem tak, abychom nezaměňovali svobodu s nezodpovědností,“ uvedl Martin Kupka. To by měla být hlavní myšlenka očkovací kampaně.

Zmínil také, že čím dále, tím častěji lidé mluví o vedlejších účincích vakcín. Chtěl by ale, aby si lidé uvědomili, že vakcíny mají jasný pozitivní účinek, i když rozhodně nemohou zcela zabránit přenosu viru.

Alena Dernerová / Zdroj: youtube.com

S ním souhlasila i senátorka za hnutí STAN Alena Dernerová. Upřesnila, že vakcína ve většině případů chrání před těžkým průběhem onemocnění, ale to neznamená, že ochrana bude stoprocentní.

PSALI JSME: ANDREJ BABIŠ OZNÁMIL, ŽE MOŽNÁ DOJDE K MIMOŘÁDNÉMU ZVÝŠENÍ DŮCHODŮ: ČÁST LIDÍ SE BUDE MOCI PŘEOČKOVAT TŘETÍ DÁVKOU DŘÍVE

PŘIPOMÍNÁME: ZAMĚŘENÉ NAKAŽENÍ COVIDEM: PROČ ČEŠI CHTĚJÍ ZAJÍT NA KÁVU S INFIKOVANÝMI

Share