Andrej Babiš oznámil, že možná dojde k mimořádnému zvýšení důchodů: Část lidí se bude moci přeočkovat třetí dávkou dříve

Možná v Česku dojde k mimořádné valorizaci důchodů. Pokud se tak stane, zvýší se důchody průměrně o 650 až 730 Kč. Také od začátku prosince bude zkrácen interval pro třetí dávku vakcíny proti koronaviru. Řekl to předseda vlády v demisi Andrej Babiš ve svém tradičním videu Čau lidi. Informuje o tom TN.cz.

Důvodem případné mimořádné valorizace důchodů je inflace. To se může stát, pokud inflace překročí hranici 5 procent.

Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

Andrej Babiš uvedl, že podle informací, které dostal od ministryně financí Aleny Schillerové, by se důchody mohly zvýšit v červnu 2022.

Obvykle dochází ke zvyšování penzí jednou za rok, a to v lednu. Ale je pravděpodobně, že v příštím roce by se to ale mohlo stát dvakrát.

Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

Pokud se tak stane, v peněženkách důchodců přibude od června 650 až 730 Kč. Bylo by to podruhé v historii Česka, kdy by se penze mohly mimořádně zvýšit, naposledy se to stalo před 13 lety.

V lednu 2022 je plánováno zvýšení průměrného starobního důchodu o 805 Kč, tedy na 16 280 Kč. Pokud ale dojde k mimořádné valorizaci, mohl by někdy důchod ve druhé polovině příštího roku přesáhnout 17 tisíc Kč.

Očkování / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Premiér v demisi kromě toho hovořil o epidemické situaci, která se v poslední době neustále zhoršuje. Například v pondělí 22. listopadu vstoupí v platnost nová opatření, která výrazně omezí společenský život těm občanům, kteří nebyli očkováni.

Předseda vlády řekl, že nejhorší je nyní epidemická situace na Moravě, do nemocnic tam přibylo hodně pacientů. Krizový štáb podle něj v pondělí rozhodne, zda bude nutné přepravit pacienty z Moravy do hlavního města.

Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

Kromě toho dojde i ke změně, která se bude týkat aplikace třetí dávky vakcíny proti koronaviru.

„Od 1. prosince zkracujeme třetí dávku pro lidi nad 60 let a chroniky ze šesti na pět měsíců. A pro další věkové kategorie to pustíme, co nejdříve to bude možné,“ uvedl Andrej Babiš.

Psali jsme:„Otec poslal jí peníze na ambasádu za letenku. Brzy bude doma“: Tereza H. čeká na vydání pasu

PSALI JSME: ZAMĚŘENÉ NAKAŽENÍ COVIDEM: PROČ ČEŠI CHTĚJÍ ZAJÍT NA KÁVU S INFIKOVANÝMI

PŘIPOMÍNÁME: EVENTUÁLNÍ MINISTR VLASTIMIL VÁLEK VYČLENIL ZÁVAŽNÝ NÁZOR: OBYVATELŮM MOHOU NAŘÍDIT ČTVRTOU DÁVKU VAKCÍNY

Share