Marian Jurečka uvedl, že se minimální mzda zatím zvyšovat nebude: kdy vláda může o růstu rozhodnout

Ministerstvo práce a sociálních věcí zatím neuvažuje o růstu minimální mzdy. Šéf resortu Marian Jurečka ale předpokládá, že by se to mohlo stát na podzim a mohlo by se jednat o 400 a 500 Kč. S odbory o růstu platů ve veřejném sektoru vláda bude jednat příští týden. Informuje o tom ČT24.

Odbory žádají po vláda, aby minimální mzdu zvýšila již od července, aby byla zachována kupní síla. Zvýšení by mělo podle Josefa Středuly činit 2 000 korun.

Josef Středula / Zdroj: youtube.com

Další odborář Bohumír Dufek chce, aby se minimální mzda zvýšila do konce roku o tisíc korun a dosáhla 18 200 korun. Zaměstnavatelé to ale nepodporují a v tomto roce mzdu vůbec nechtějí zvyšovat.

Podniky se prý potýkají s velkými problémy a snaží se situaci zvládnout.

Marian Jurečka / Zdroj: youtube.com

Marian Jurečka zatím více podporuje zaměstnavatele a v polovině roku se tak růst minimální mzdy konat nebude. Ministr tak nechce, aby se v Česku zvýšila nezaměstnanost.

Předseda lidovců, ale dodal, že o růstu minimální mzdy vláda bude jednat a to nejdřív za dva měsíce. Jurečka byl rád, kdyby ke zvýšení došlo ještě letos.

Marian Jurečka / Zdroj: youtube.com

Růst ale nebude takový, jaký si představují odbory a minimální výdělek by mohl činit 16 600 až 16 700 korun.

Odboráři mimo jiné usilují o růst platů státních zaměstnanců a jednání by měla pokračovat příští týden.

PSALI JSME: ŠÉFOVÉ VLÁDNÍCH STRAN NEVIDÍ DŮVODY PRO REKONSTRUKCI VLÁDY: „VÍT RAKUŠAN MÁ JAKO MINISTR VNITRA DŮVĚRU,“ UVEDL PETR FIALA

PŘIPOMÍNÁME: KONCERTY NA POČEST KARLA GOTTA BYLY I CHARITATIVNÍ: JAKOU ČÁSTKU IVANA GOTTOVÁ VĚNOVALA NA CHARITU

Share