Marian Jurečka řekl, že vláda zřejmě znovu zvýší životní minimum: Možný je i růst minimální mzdy

Podle šéfa resortu práce Mariana Jurečky vláda možná od července opět zvýší životní minimum. V pořadu Otázky Václava Moravce na ČT také řekl, že se pravděpodobně bude diskutovat i o zvýšení minimální mzdy. Informuje o tom CNN Prima News.

Marian Jurečka / Zdroj: youtube.com

Kabinet nedávno zvýšil životní a existenční minimum o 10 %. Podle ministra práce by vláda mohla ho od července opět zvýšit o 5 %.

Nevylučuje, že minimum může být znovu zvýšeno v druhépolovině roku. Životní minimum je nyní 4250 Kč měsíčně pro dospělého jednotlivce.

Marian Jurečka / Zdroj: youtube.com

Vláda podniká i další kroky, aby lidem pomohla v současné situaci, kdy výrazně vzrostla inflace. Šéf resortu plánuje i úpravu dávek na bydlení.

Kabinet chce také dát rodinám s dětmi příspěvek 5 tisíc Kč na dítě do 18 let. To se bude týkat rodin, jejichž roční hrubý příjem je nižší než jeden milion korun.

Marian Jurečka / Zdroj: youtube.com

Ministři také schválili změny některých daní. Marian Jurečka chce pomoci i zdravotně postiženým lidem. Chtěl by například pomoci zaměstnavatelům, v jejichž firmách takoví lidé pracují. Další možností pomoci je úprava příspěvku na dopravu.

Marian Jurečka nevylučuje, že by se mohla zvýšit minimální mzda. V červnu se uskuteční jednání tripartity, pravděpodobně tehdy zástupci odborů, zaměstnavatelů a vlády budou o tom jednat.

Marian Jurečka / Zdroj: youtube.com

Odbory chtějí, aby se zvýšila minimální mzda, která nyní činí 16 200 Kč. Zástupci vlády se zatím vyjadřují proti tomu a vysvětlují, že by to byla zátěž pro společnosti.

PSALI JSME: „JSME PLNOHODNOTNOU SOUČÁSTÍ SVOBODNÉHO SVĚTA A SJEDNOCENÉ EVROPY“: ZELENSKYJ PROHLÁSIL, ŽE RUSKO PROHRÁVÁ, PROTOŽE ZLO VŽDY PROHRÁVÁ

PŘIPOMÍNÁME: „JEJICH SÍLA A ODOLNOST INSPIRUJE SVĚT“: PRVNÍ DÁMA USA JILL BIDENOVÁ NEČEKANĚ NAVŠTÍVILA UKRAJINU

Share