„Jejich síla a odolnost inspiruje svět“: První dáma USA Jill Bidenová nečekaně navštívila Ukrajinu

Americká první dáma Jill Bidenová včera nečekaně navštívila Ukrajinu.

8. května navštívila první dáma USA Jill Bidenová ukrajinské imigranty v Užhorodu a setkala se s ukrajinskou první dámou Olenou Zelenskou. Informovala o tom tisková služba Zakarpatské oblastní rady na Telegramu.

Americká první dáma Jill Bidenová navštívila Ukrajinu/ Zdroj: tsn.ua

„První dáma Spojených států Jill Bidenová je dnes, 8. května, na návštěvě Užhorodu. Paní Bidenová se v Užhorodu setkala s ukrajinskou první dámou Olenou Zelenskou. Je pozoruhodné, že se to stalo na Den matek,“ stojí v prohlášení.

Americká první dáma Jill Bidenová navštívila Ukrajinu/ Zdroj: tsn.ua

Bidenová a Zelenská navštívily školu v Užhorodu, kde žijí migranti z válečné zóny.

Jill Bidenová se sešla s manželkou ukrajinského prezidenta Olenou Zelenskou/ Zdroj: YouTube

„Návštěva první dámy Bidenové je demonstrací podpory Ukrajiny ze strany vysokých amerických představitelů,“ dodala tisková služba.

https://twitter.com/MichaelLaRosa46/status/1523293046183383041?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1523293046183383041%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Ftsn.ua%2Flady%2Fnews%2Fobschestvo%2Fz-yavilisya-video-zustrichi-pershih-ledi-ssha-ta-ukrayini-v-uzhgorodi-video-2056795.html

Manželka prezidenta Spojených států řekla, že na Den matek chtěla být s ukrajinskými matkami a jejich dětmi. V posledních měsících muselo mnoho Ukrajinců opustit své domovy a své blízké.

„Doufám, že svou přítomností tady budu moct vyjádřit, jak moc jejich síla a odolnost inspiruje svět, a připomenout jim, že nejsou sami,“ uvedla Bidenová.

Předtím americká první dáma navštívila podle agentury AP ukrajinské uprchlíky na Slovensku. „Chtěla jsem vám ukázat naši podporu,“ řekla Jill Bidenová ukrajinským uprchlíkům v Košicích.

Americká první dáma Jill Bidenová navštívila Ukrajinu/ Zdroj: tsn.ua

První dáma Spojených států je na čtyřdenní návštěvě východní Evropy, aby vyjádřila podporu ukrajinským uprchlíkům a spojeneckým zemím, jako je Rumunsko a Slovensko.

Psali jsme:„Měla jsem období, kdy jsem nebyla schopná vůbec nic dělat“: Taťána Kuchařová poprvé promluvila o nelehkém období svého života

Americká první dáma Jill Bidenová navštívila Ukrajinu/ Zdroj: tsn.ua

PSALI JSME: „TYTO PENÍZE JSOU PŘÍMOU INVESTICÍ DO OBRANY SVOBODY A DEMOKRACIE“: BIDEN VYZVAL KE ZVÝŠENÍ POMOCI UKRAJINĚ

PŘIPOMÍNÁME: „RUSKO JE AGRESOR“: BIDEN ŘEKL, KDO MŮŽE UKONČIT VÁLKU NA UKRAJINĚ

Share