Manžel vzal Veronice a dětem veškerý nábytek a domácí spotřebiče. Po 5 letech přišel na návštěvu

Veronika se slzami v očích sledovala, jak stěhováci vynášejí z bytu nábytek a domácí spotřebiče. Jan, její manžel, kdysi tak milovaný a drahý, odcházel za jinou ženou. Muž se rozhodl nechat byt manželce a dětem, ale vše, co v něm bylo, si vzal s sebou. Zlomená žena ani nevěděla, jak žít dál.

Ale nejenže dokázala přežít neštěstí, ale velmi brzy se postavila na vlastní nohy a koupila vše, co ztratila. Po 5 letech Jan náhodou přišel na návštěvu a byl ohromen tím, co jeho bývalá žena bez něj dokázala. Nyní hluboce litoval, že svou ženu opustil.

Veronika a Jan byli obyčejná rodina – před 8 lety se vzali z velké lásky. Narodily se jim tři děti a zdálo se, že všichni jsou šťastní. Muž ale stále častěji zíral na jiné ženy na ulici, štíhlé a krásně oblečené, a srovnával je se svou unavenou manželkou.

Tehdy začal poměr s mladou sekretářkou. Jan si velmi rychle uvědomil, že je unavený rodinným životem, a tak požádal o rozvod. Byt nechal ženě a dětem, nábytek a spotřebiče si vzal pro sebe. Rodině nechal jen postele, aby bylo kde spát.

Rozvod / Ilustrační foto / Zdroj: fatelines.net

Veronika s takovými podmínkami souhlasila jen proto, že neměla kam jít. Matka jí přispěchala na pomoc. Stala se osobní psycholožkou Veroniky, která ji rychle přivedla k rozumu a přinutila se sebrat kvůli třem dětem.

Žena se jednoho rána probudila s myšlenkou, že je třeba něco změnit. Viděla, jak její děti spí mezi holými zdmi a nemají ani skříň, kde by si složily oblečení. Utřela si slzy a začala hledat druhou práci.

Žena měla velké štěstí. Díky ekonomickému vzdělání našla práci účetní v několika firmách a pracovala z domova. Začala vydělávat slušné peníze, takže žena velmi brzy koupila vše, co ztratila během rozvodu.

Samozřejmě musela hodně šetřit. Babička hlídala vnoučata. Veronika byla velmi šťastná – měla spoustu času pracovat v klidu a kupovat dětem vše, co potřebovaly. Bývalý manžel neplatil alimenty a nenavštěvoval děti.

Krásná žena / Ilustrační foto / Zdroj: fatelines.net

Proto, když o 5 let později bývalý manžel zavolal Veronice a požádal ji o návštěvu, byla překvapena, ale souhlasila. Chtěla ho vidět jen proto, že ho chtěla ohromit tím, jak nyní vypadá a čeho dosáhla. Jednoho letního večera ho pozvala na večeři.

Když Jan vešel do bytu, byl ohromen. Přivítala ho krásná a upravená žena. Na stole byla chutná večeře. Veronika se na jeho návštěvu velmi pečlivě připravila – dokonce si koupila nové šaty a navštívila kadeřníka. Viděl, že byt je draze a vkusně zařízen. Jan byl překvapen.

Muž seděl a litoval, že svou ženu opustil. Jeho život totiž nevyšel – mladá sekretářka si našla nového muže. Nezůstalo mu nic, ale nebylo cesty zpět. Veronika řekla, že poté, co odešel, se dlouho trápila a pak si uvědomila, že její život se stal jednodušším.

Byla méně unavená, protože nebylo potřeba starat se o manžela a hlavní péči o děti převzala její matka. Žena se navíc nedávno seznámila s mužem, který chce žít s ní a jejími dětmi.

Chutná večeře / Ilustrační foto / Zdroj: fatelines.net

Děti nebyly z otcovy návštěvy nijak zvlášť nadšené. Mladší dvojčata si ho téměř nepamatovala, protože když odešel, byly jim 3 roky. A starší syn nevěděl, jak se správně chovat k člověku, který se mu už za 5 let stal cizím.

Muž se proto velmi brzy měl k odchodu. Veronice to nevadilo – dosáhla toho, čeho chtěla.

Na ulici se Jan zastavil a pohlédl na jasně hořící okna svého kdysi útulného a pohodlného domova. Muž si uvědomil, že udělal obrovskou chybu. Rodinu, která ho milovala, nejen vyměnil za milenku, ale připravil je i o materiální statky.

Vzal všechno, ale nemohl vzít to nejdůležitější – jejich vzájemnou lásku, která jim pomohla v těžké situaci a přiměla je jednat a jít vpřed, ať se děje cokoliv. Veronika neztratila odvahu, ale dokázala se s podporou blízkých stát silnou a nezávislou ženou.

Smutný muž / Ilustrační foto / Zdroj: fatelines.net

PSALI JSME: MŮJ SYN PŘIJAL ZPRÁVU O NAROZENÍ DVOJČAT VELMI CHLADNĚ A POTÉ PODAL ŽÁDOST O ROZVOD

PŘIPOMÍNÁME: VŽDYCKY JSEM BYLA DOBROU HOSPODYNÍ A MAMINKOU, ALE MŮJ MANŽEL SI STEJNĚ NAŠEL MILENKU: NAŠE MANŽELSTVÍ ZACHRÁNILA TCHYNĚ

Share