Manžel si chtěl odpočinout od rodiny, být zase svobodný: teď se diví, že ho nechci pustit zpátky

Jsme manžele deset let a synovi je osm. Bydlíme s manželem v mém bytě, který jsem dostala od babičky. Vždycky jsem měla pocit, že mám skvělou rodinu plnou pochopení a respektu. Úspěšně jsme překonali všechny krize, po které obvykle ostatní páry se rozcházejí. Ale pak se manžel rozhodl, že je příliš unavený být rodinným mužem.

Ano, v posledních letech se nám nedařilo. Moje matka onemocněla, tchýně taky. S manželem jsme měli problémy v práci. Syn ležel v nemocnici se zlomeninou a já čelila podezření na rakovinu (což se naštěstí nepotvrdilo). Všichni jsme to prošli spolu.

Manžele / ilustrační foto / Zdroj: yaroslav-samoylov.com

Když začala pandemie, manžel přišel o práci. Bylo mu z toho zle, přestal dokonce i doma pomáhat. Chodila jsem do práce, připravovala jídlo, věnovala pozornost synovi, navštěvovala maminku, volala tchyni. Všechny povinnosti se staly mými. Manžel jen chodil po domě se smutnou tváří a říkal, jak to má těžké.

Neměla jsem čas na nějaké hádky, byla jsem neuvěřitelně zaneprázdněná. Manžel seděl doma tři měsíce a pak si našel jinou práci. Plat byl skoro stejný jako dřív, ale víc povinností a jezdit do práce musel o něco dál.

Zamyšlený muž / ilustrační foto / Zdroj: dom-isemya.ru

Manžel se vracel domu pozdě. Unavený, naštvaný. Začali jsme se hádat. Dovolím si připomenout, že jsem také chodila do práce, ale i s domácími pracemi jsem si nějak poradila. Ano, do práce musím jezdit menší vzdálenost, ale i já si chci po večerech odpočinout, ale prostě si to nemůžu dovolit. A manžel může, ale zároveň si stěžuje!

A jednoho dne manžel sbalil své věci. Když si uvědomil, že se na nic neptám, přišel a řekl, že potřebuje odpočinek.

– Máme vážnou krizi ve vztahu, nehneme se dopředu. Ale já nechci, aby to skončilo. Potřebuji jen odpočinek, trochu popřemýšlím. Pak se vrátím a probereme to.

Rodina / ilustrační foto / Zdroj: YouTube

A odešel s taškou. Ukázalo se, že jel ke své matce. Tchyně mi sama za hodinu zavolala a zeptala se zděšeně, co se stalo. Nevěděla jsem, co jí mám odpovědět, sama jsem tomu nerozuměla. To bylo skutečné přestavení! Snažila se mě přemluvit k rozhovoru s manželem, ale já to odmítla. On mě opustil. O čem tady debatovat?

Je to už půl roku, co manžel si šel odpočinout. Ukázalo se, že syn je schopen dělat úklid v domě, a jíme my spolu dost málo, a není třeba vařit každý den. Praní se stalo méně, bordelu v bytě taky. Nikdo nehází po koutcích košile a ponožky.

Žena / ilustrační foto / Zdroj: YouTube

Zkrátka za půl roku se můj život výrazně zlepšil. Ano, peněz teď máme méně, ale i starostí není tak moc. Proto, když se manžel rozhodl vrátit, nebyla jsem šťastná. Nepustila ho do bytu a poslala zpátky k mámě. Byl neuvěřitelně překvapený!

Ale už k němu nic necítím. Nemůžu to ani respektovat, protože půl roku se o nás se synem nezajímal. Bylo mu ukradené, jestli jsme v pohodě, jestli něco nepotřebujeme. Potřeboval si odpočinout. Tak ať odpočívá dál. Mám dost sebeúcty, abych si to nenechala líbit.

Manžel přichází k našim dveřím každý den a kňučí, že jsme rodina. Ale já s ním nesouhlasím. Kdybychom byli rodina, tak by to neudělal.

Rodina / ilustrační foto / Zdroj: topfakty.com

PSALI JSME: „JSEM TAK ŠŤASTNÝ“: 78LETÝ ROCKER ROGER WATERS SE POPÁTÉ OŽENIL

PŘIPOMÍNÁME: ŽENA SI OBJEDNALA DRAHÝ SVATEBNÍ DORT A BYLA VELMI ZKLAMANÁ: JAK DORT VYPADÁ

Share