Maminka se styděla za vlasy a neustale si je barvila: Když s tím přestala, byla nadšená a jak nyní vypadá

Miranda Parker je 41letá matka tří dětí z Michiganu, která se začala stydět za barvu svých vlasu už ve svých 20 letech, když začala šedivět.

Od té doby a po dobu 12 let se snažila skrýt svou šedinu neustálým barvením kořenů do kaštanové barvy. Podle Mirandy si za celou dobu na kadeřníka a barvení utratila asi 21 tisíc dolarů (skoro 450 tisíc korun).

„Když mi začaly šedat vlasy, nechtěla jsem to přijmout a dělala jsem VŠECHNO, abych je zakryla. Někdy jsem je chtěla nechat růst přirozeně, jsem prostě neměla dostatek sebevědomí,“ přiznala se Miranda.

V roce 2017 ona však se rozhodla nechat narůst své šedé vlasy a začala zveřejňovat své fotografie na Instagramu, čímž vytvořila pozitivní prostředí, aby překonala negativní postoj k šedině. A její zpráva světu našla odezvu od jiných žen na internetu, které se s tímto problémem také setkaly.

„Společnost říká, že šedé vlasy způsobují, že vypadáte starší a stárnutí je špatné. Pro mě to bylo naopak. To mi dalo svobodu být samou sebou, stala jsem se mnohem sebevědomější než kdy jindy.“ napsala v jednou z příspěvku Miranda.

Navíc její šedé vlasy vypadaly jako melír, kvůli kterému ženy musí trávit spoustu hodin v kadeřnictví. Mirande šedé melírování vlasů darovala sama příroda. I když, jak žena přiznává, musí čelit i nepříjemným komentářům.

„Některé lide mi říkali něco jako: „Hej, babi, vypadáš, jako by ti bylo 60“. Mnozí se ptali: „proč se snažíš vypadat starší?“Měl jsem jednoho přítele, který řekl: „Víš, nemůžu tě nechat mít šedé vlasy.“ Ale brzy se skepse změnila v komplimenty: většina mých přátel a příbuzných mě podporovala a povzbudila.“

Podle Mirandy, přijímáním svých nedostatků, jako jsou šedé vlasy, se naučíte nezáviset na názorech ostatních a pochopíte, že žijete jen pro sebe. Na cestě k přijetí je navíc nevyhnutelné pochopit, že to není vůbec nevýhoda.

„Tuto perspektivu jsem dokázala dát jiným ženám s příběhem o mé cestě a to se mi líbí.“

PŘIPOMÍNÁME: “JIŘI, JEŠTĚ HODNĚ ŠŤASTNÝCH LET S TEBOU“: SIMONA STAŠOVÁ POSLALA DOJÍMAVÉ VZKAZ MAMINCE BOHDALOVÉ KE KULATINÁM

PŘIPOMÍNÁME: „SDÍLÍ SE MNOU CELÝ MŮJ ŽIVOT, OD RÁNA DO VEČERA“: MACRON PŘIZNAL, JAK JEHO MANŽELKA OVLIVŇUJE JEHO ROZHODNUTÍ

Share