„Mám jen vnuka“: Tchyně nepřijala mou dceru z prvního manželství

Jmenuji se Alena, je mi 38 let. Se svým současným manželem Tondou žijeme spolu něco přes 4 roky. To je můj druhý manžel. Poprvé jsem se vdala ještě ve studentských letech. Vdala jsem se za spolužáka. Byly to mladé roky, tehdy to bylo krásné a romantické. Ale to vše rychle skončilo a vztah se změnil v neustálé hádky, nedorozumění a neustálé lži.

Hádka v rodině / ilustrační foto / Zdroj: fatelines.net

Tonda je jedním z mála mužů, které děti z předchozích manželství neděsí. Byl dokonce rád, že mám holčičku. Tonda se k mé holčičce chová jako k vlastní dceři. Udělal vše, co mohl, abychom byli spolu.

Později nám se narodil společný syn, kterého jsme nazvali Ivan. Narození dítěte bylo zlomovým momentem v mém vztahu s tchyní. A pokud jsme se s ní předtím dobře bavili, tak to teď není tak hladké.

Zpočátku se manželova matka k Pavlině chovala normálně, ale přirozeně měla vnuka Váňu mnohem víc ráda. Mohu s jistotou říci, že nejde o to, že je mladšího, nýbrž o to, že je to její rodný vnuk.

Samozřejmě tato situace se mi moc nelíbila, ale nemohla jsem s ní nic dělat. Pozorovala jsem to dost dlouho, ale pak si dcera začala neustále stěžovat:

Holčička / Ilustrační foto / Zdroj: live41media.com

„Chtěla jsem bonbón a babička mi to nedovolila, ani sušenky nedala.“

„Babička mi nedovolí vzít si hračky.“

Rozhodla jsem se o tom promluvit s tchyní, ale nenašla jsem pochopení. Nakonec jsem slyšela takovou frázi:

„Když ke mně vozíš děti, pamatuj si, že mám jen jednoho vnuka, Ivana. Pošli svou dceru k jejím prarodičům.“

Tchýně a snacha / Ilustrační foto / Zdroj: madaw24.ru

Nedlouho poté jsem sbalila všechny věci a odvezla děti (Pavlinu i Ivana) ke svým rodičům. A pro sebe jsem se rozhodl, že tchyně už vnoučat neuvidí, dokud nezmění své životní postoje.

Ani jsem to nečekala, ale manžel přijal mé rozhodnutí. Bojkot trval asi tři měsíce, za tu dobu měla tchyně čas, aby si uvědomila, že bude muset přijmout mou dceru stejně tak jako Ivana.

PSALI JSME: „NEMOHU TĚ POZVAT NA OSLAVU SVÝCH NAROZENIN, KAROLÍNA TĚ UVIDÍ A BUDE NAŠTVANÁ,“ ŘEKLA MI MOJE MATKA

PŘIPOMÍNÁME: PSYCHOLOŽKA UVEDLA, PROČ SE DĚTI UZAVÍRAJÍ V ON-LINE SVĚTĚ: ŠKOLÁCI PŘIŠLI O REŽIM A NEVĚDÍ, CO BUDOU DĚLAT DÁL

Share