Maláčová řekla, kdo by měl zaplatit státní dluh, který vznikl během epidemie: podpořili ji také komunisté

Koronavirová epidemie způsobila České republice obrovské dluhy, které by údajně měly zaplatit nadnárodní společnosti a bohatí lidé. Uvedla to ministryně práce Jana Maláčová. Politička totiž tvrdí, že tyto společnosti buď neplatí daně vůbec, nebo jen jejich malou část. Informuje o tom CNN Prima NEWS.

„Myslím, že to je téma, kdo zaplatí za dluhy, které způsobila pandemie. Kdo zaplatí za covid,“ prohlásila Maláčová s tím, že to nesmí platit lidé s nízkými nebo středními příjmy.

Jana Maláčová / Zdroj: youtube.com

V programu ČSSD se dle Maláčové píše, že to musí zaplatit ti, kdo neplatil daně nebo je měl velmi nízké. Jedná se o bohaté lidi, velké a nadnárodní společnosti.

Další vlny koronaviru se obává předseda hnutí Přísaha Robert Šlachta. Ten chce v budoucnu prošetřit zakázky, které se konaly během covidové pandemie.

Robert Šlachta / Zdroj: youtube.com

Současná vláda by také měla podle předsedkyni Trikolóry Zuzany Majerové Zahradníkové odpovídat za způsobené škody. „Já si nemyslím, že by škody způsobené covidem měli platit lidé. Měla by se žádat zodpovědnost po ministrech,“ dodala politička.

Komunisté se také přiklání k tomu, aby dluhy byly zaplaceny z daní nadnárodních firem. Dle slov Stanislava Grospiče mnoho firem ani nemá sídlo v České republice.

Peníze / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Maláčová také zdůraznila, že po volbách ČSSD určitě nepůjde do koalice s občanskými demokraty. Je to vyloučené, protože ODS navrhuje opak tomu, co chce prosadit sociální demokracie.

Jana Maláčová / Zdroj: youtube.com

Grospič rovněž odmítá spolupráci KSČM s pravicovými stranami. Komunisté údajně chtějí pracovat ve prospěch obyvatel a nebudou pomáhat někomu, kdo okrádá veřejnost.

Spolupráci s Piráty vyloučila předsedkyně Trikolóry. Robert Šlachta odmítl na tuto otázku odpovídat a proto není jasno, s kým Přísaha by mohla tvořit koalici.

PSALI JSME: ODBORNÍCI JEDNAJÍ, JESTLI BY SE NEMĚL PŘESTAT POČÍTAT POČET NAKAŽENÝCH KORONAVIREM: EPIDEMIOLOG BERAN NAVRHUJE SYSTÉM JAKO V SINGAPURU

PŘIPOMÍNÁME: TEST NA KORONAVIRUS PO NÁVRATU ZE ZAHRANIČÍ BUDE POVINNÝ: VLÁDA TAKÉ SCHVÁLILA ZMĚNY V PŘÍSTUPU K OČKOVÁNÍ

Share