Maláčová odpověděla kritikům: chce se účastnit dalších kontrol na firmách a řekla proč to dělá

Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová uvedla, že chce být přítomná u další kontrol ve firmách. Pomáhá to prý zvýšit zájem o pracovní podmínky v podnicích. Informuje o tom web novinky.cz.

Na účast šéfky resortu během kontrol reagoval i předseda ČSSD Jan Hamáček. Ten tvrdí, že reakce opozice je hysterií a Maláčová je na straně pracovníků.

Maláčová se nedávno se svým poradcem Matějem Stropnickým zúčastnila jedné z kontrol na Teplicku. Fotky zveřejnili i na sociálních sítích.

To vzbudilo velkou vlnu kritiky a situaci se dokonce zabýval i Senát. „My v těch kontrolách budeme pokračovat, já se jich budu účastnit,“ prohlásila Maláčová s tím, že od lidí dostává mnoho tipů, kam by kontrola měla zamířit.

Inspekce se podle ní bude snažit prověřit co nejvíce firem. Stropnický se prý zabývá dodržování zákoníku práce, i když si kritici myslí, že nemá pravomoci se tam nacházet.

Hamáček zdůraznil, že se ministryně zastává pracovníků a nechápe, proč je kolem toho taková hysterie.

Jana Maláčová / Zdroj: youtube.com

Do kontrol je také zapojená i cizinecká policie. Celkem během akce je zapojeno 253 inspektory a 129 policistů.

PSALI JSME: METEOROLOGOVÉ SDÍLELI NOVOU PŘEDPOVĚĎ POČASÍ: O VÍKENDU BUDE V ČESKU VEDRO, V PŘÍŠTÍM TÝDNU SE VŠAK POČASÍ V RŮZNÝCH ČÁSTECH ZEMĚ BUDE LIŠIT

PŘIPOMÍNÁME: MANŽELKA MILANA LASICY MAGDA VAŠÁRYOVÁ DOJEMNĚ PROMLUVILA K FANOUŠKŮM ZNÁMÉHO HERCE: CO LIDEM VZKÁZALA

Share