Maláčová již od 1. února chce dávat peníze lidem, kteří jsou v karanténě: Schvalování nového protiepidemického systému PES se očekává ve středu

V pondělí proběhlo pravidelné jednání vlády během kterého se řešila nová verze systému pes a příspěvky pro lidi v karanténě. Píše o tom web tn.nova.cz.

Členové vlády především mluvili o epidemické situaci v Česku. Mimo jiné ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová chce, aby lidé v karanténě dostávali finanční příspěvek 250 korun denně, což by během 10 dnů činilo 2 500 korun.

Jana Maláčová / Zdroj: youtube.com

Nyní tento návrh projednají ministři a ve středu ho bude řešit vláda.

„Navrhuji účinnost od 1. února,“ prohlásila ministryně s tím, že by to mělo motivovat lidi zůstávat v karanténě. Ministr zdravotnictví Jan Blatný není proti tomuto návrhu a podle něho by to mohlo vylepšit trasování.

Jana Maláčová / Zdroj: youtube.com

Kromě toho vláda se zabývalo novou verzí protiepidemického systému PES. Schvalovat se ale bude ale ve středu po jednání rady pro zdravotní rizika. Nový PES by mohl platit již od 1. února.

Blatný se také zmínil o možném návratu do lavic žáků a studentů posledních ročníků základních a středních škol v únoru. Jedná se i o obnovení provozu skiareálů. Původně se navrhovalo je otevřít již v pátek, ale návrh ministra průmyslu Karla Havlíčka nezískal podporu.

Jan Blatný / Zdroj: youtube.com

Vláda také schválila novelu veterinárního zákona a novelu zákona o rostlinolékařské péči. Maláčová rovněž uvedla, že se kabinet dohodl dávat příspěvek až 200 tisíc korun lidem s poruchou autistického spektra na pořízení auta.

Karel Havlíček / Zdroj: youtube.com

Nakonec byl schválen návrh zákazu jednorázových plastových výrobků a nová legislativa zakáže některé výrobky úplně nebo omezí jejich spotřebu.

PSALI JSME: NAVRHUJÍ 250 KORUN ZA DEN: SOCIÁLNÍ DEMOKRATÉ ŘEKLI O SVÉM NÁVRHU ZAVÉST KOMPENZAČNÍ BONUS PRO LIDI V KARANTÉNĚ

PŘIPOMÍNÁME: MILAN HNILIČKA PŘIZNAL, ŽE UDĚLAL VELKOU A HLOUPOU CHYBU: PODLE NĚJ JE PŘIPRAVEN NÉST ODPOVĚDNOST

Share