Majitel nejprve psa dlouhé roky překrmoval a poté požádal veterináře o nenapravitelném: Co ale udělal veterinář

Pes potřebuje lásku, péči, socializaci a dobrou výživu. Zdá se, že retrívr Kaya měl to poslední v přebytku. Jenže pohyb a chůze psovi evidentně chyběly a přibral mnoho kil navíc. Jednoho dne se majitel Kaya rozhodl, že pes se pro něj stal přítěží a obrátil se na veterinární kliniku s žádostí o jeho uspání.

Takhle vypadal Kay, když ho majitel přivedl k veterináři / Zdroj: goodhouse.ru

Naštěstí veterinář odmítl provést smrtící injekci zdravému zvířeti. Doktor zavolal organizaci Misfits of Alberta Animal Rescue a požádal aby našli Kayu nový domov.

Tak se v životě psa objevila Pam Haggey, laskavá zachránkyně, která vzala psa do svého domova.

Takhle vypadal Kay, když ho majitel přivedl k veterináři / Zdroj: goodhouse.ru

„Nemohla jsem uvěřit svým očím. Kay byl obrovský. Fotky nedokážou předat jeho skutečné rozměry a to, jak těžké bylo pro něj udělat i pár kroků,“ vzpomíná Pam.

Retrívr vážil 78 kilogramů. Aby se mohl vrátit do formy, musel shodit téměř polovinu své váhy. Psovi bylo těžké chodit. Stoupání po malém schodišti do domu k Pam mu trvalo asi 20 minut.

Kay se svou novou paní / Zdroj: goodhouse.ru

Navíc Pam neobviňovala minulé majitele psa: „Nic o nich nevím a upřímně, ani nechci vědět. Nevěřím, že je možné v někoho vyvolat pocit viny, takže nemá smysl je odsuzovat. Ale věřím, že my jako majitelé bychom měli pomáhat domácím zvířatům zůstat co nejzdravější. To je naše povinnost. Věřím, že naučit lidi, jak se starat o domácí mazlíčky, je mnohem efektivnější než obvinění.“

Pro Kaya byla vymyšlená přísná dieta. Pes také začal trénovat ve vodě, aby posílil tlapky a zlepšil vytrvalost. Pam také brala psa na procházku třikrát denně.

Kay během trénování / Zdroj: goodhouse.ru

Kay se nevzdal. Každý den chodil čím dál víc, šplhal po schodech a dokonce se snažil běhat v parku. A to vše z něj udělal znovu zdravého psa!

Za rok retrívr shodil asi 45 kilogramů a proměnil se v obyčejného, zdravého a šťastného psa. A Pam, která zvíře původně vzala na převýchovu, se rozhodla ho definitivně „adoptovat“.

Kay, když zhubl 45 kg / Zdroj: goodhouse.ru

„Kay je tak vděčný a já jsem s ním měl velké štěstí. Teď jsem jeho adoptivní matka a on se mnou bude žít celý život. Jsem šťastná,“ přiznává Pam.

Kay, když zhubl 45 kg / Zdroj: goodhouse.ru

PSALI JSME: JAKÝM ZNAMENÍM ZVĚROKRUHU SE DOPORUČUJE MÍT DOMA KOČKU

PŘIPOMÍNÁME: 30LETÁ ŽENA SI VE SVÉM DOMĚ ZAŘÍDILA PŘÍSTŘEŠÍ PRO DVĚ STĚ ZVÍŘAT: 10 FOTOGRAFIE NEOBVYKLÉHO ZVĚŘINCE

Share