Lukáš Kovanda varuje vládu před zdražováním potravin: Ekonom řekl, jaký vliv bude mít inflace ve světě a v Česku

Ekonom Lukáš Kovanda promluvil o růstu cen na potraviny a uvedl, že to nejhorší máme teprve před sebou a kvůli zdražování v některých zemích se může jednat i o hladomory. Informuje o tom CNN Prima NEWS.

„Nejnovější varování vydala britská centrální banka, která označuje cenové nárůsty v oblasti potravin za doslova apokalyptické,“ řekl Kovanda s tím, že situace musí být opravdu hrozivá, pokud Britové používají taková slova.

Lukáš Kovanda / Zdroj: youtube.com

Ekonom ale podotkl, že Česku hladomor nehrozí na rozdíl od afrických zemí. Kromě toho dodal, že hlad je často důvodem změny režimu v zemi. Jako příklad uvádí Pákistán a Srí Lanku, kde nedávno padly vlády kvůli drahým potravinám.

Lukáš Kovanda / Zdroj: youtube.com

„Apokalypsa nás teprve čeká, to nejhorší je stále před námi,“ varuje Kovanda.

Odborník říká, že válka na Ukrajině není jediným důvodem nedostatku potravin a situace se začala zhoršovat už od roku 2016. Kovanda je také přesvědčen, že zdražování chleba v Evropě může znamenat smrt pro mnoho lidí v chudých zemích.

Lukáš Kovanda / Zdroj: youtube.com

Nakonec ekonom varoval i naši vládu, která by podle něho měla již nyní začít konat. Jinak jí hrozí svržení, pokud inflace bude zrychlovat a lidé budou nespokojení.

PSALI JSME: „JEDNA MÁ KOLEGYNĚ ŘÍKÁ, ŽE FINOVÉ JSOU ČEŠI SEVERU“: ADAM VOJTĚCH PROZRADIL, JAKÉ PODOBNÉ ZVYKY MAJÍ FINOVÉ A VYJÁDŘIL SE I K HOKEJOVÉMU ZÁPASU S FINSKEM

PŘIPOMÍNÁME: HOUBAŘSKÁ SEZÓNA ZAČÍNÁ: NA JAKÉ HOUBY NYNÍ V LESÍCH NARAZÍTE

Share