Lovec pokladů našel předmět, který nečekal objevit: Muž pomocí detektoru kovů našel fragment koruny Karla I

Muž pomocí detektoru kovů našel fragment koruny Karla I.

Muž/Zdroj: ukr.media

Lovec pokladů vykopal beztvarý předmět a myslel si, že je to láhev, ale marně. Získal artefakt, který historici považovali za lidstvo navždy ztracený. A je tak jedinečný, že se zdá, že šťastný muž bude nyní schopen stanovit cenu pro něj.

Kevin Duckett z Anglie, který rád vyhledává předměty pomocí detektoru kovů, učinil významný historický objev. Mužovi se podařilo najít fragment tudorovské koruny, který byl dříve považován za nenávratně ztracen.

Fragment koruny/Zdroj: ukr.media

„Ten den jsem strávil 20 minut, abych v této oblasti něco našel. Marně. A když jsem se chystal odejít, uslyšel jsem hlasitý a dlouhý signál z detektoru kovů. Když jsem začal kopat, viděl jsem něco brilantního. Myslel jsem si, že je to zmačkaný podnos nebo víko z láhve mléka, ale to, co jsem našel, předčilo všechna moje očekávání. Setřásl jsem zem z předmětu a překvapeně jsem se posadil a snažil se vzpamatovat z náhlého návalu adrenalinu. Uvědomil jsem si – je to čisté zlato.“

Kevinovým objevem byl fragment tudorovské koruny, která kdysi zdobila hlavu Jindřicha VIII. Po jeho smrti byl posledním anglickým králem, který nosil legendární korunu, Karel I.

Karel se zapsal do historie jako diktátor, který prohrál občanskou válku. Byl popraven v Londýně a šperky, které se staly symbolem diktatury, byly huti odeslány společným rozhodnutím vítězů.

Zlato koruny šlo k ražbě mincí a šperky získané ze symbolu monarchické moci byly dále prodávány. Od té chvíle byla tudorovská koruna považována za zcela ztracenou a její podoba se zachovala pouze ve starověkých malbách a litografiích.

Avšak Kevinův objev, na rozdíl od názoru historiků, dokázal opak.

Podle Kevina byl fragment koruny pohřben mělce – na malebném místě poblíž stromu poblíž rybníka na venkově Northamptonshire. Podle předběžných odhadů dosahuje hodnota objeveného artefaktu dvou milionů liber.

Kevin si okamžitě neuvědomil, co má v rukou. Pouze díky zákonu o pokladech, jehož hlavní bod stanoví, že takové nálezy by měly být zasílány ke studiu odborníky, bylo možné zjistit skutečný původ subjektu.

Po dlouhém výzkumu a srovnání bude artefakt vrácen muži. Britské národní muzeum, které nález zkoumá, bylo jedním z prvních, které Kevinovi nabídlo velkou částku peněz. Historici věří, že nálezy nemají místo v soukromé sbírce a fragment dávno ztracené koruny musí být v hlavním muzeu země.

PSALI JSME: NA FARMĚ V MAĎARSKU BYL NALEZEN POKLAD: 7 000 ZLATÝCH A STŘÍBRNÝCH MINCÍ

PŘIPOMÍNÁME: TŘÁSLA SE A PLAKALA: JAK CHYBA POKLADNÍ V OBCHODĚ OBOHATILA ŽENU A UDĚLALA Z NÍ MILIONÁŘKU

 

Share