Lidská drzost nezná mezí: Jak se moje teta rozhodla žít na náš úkor

Arogance některých lidí nezná mezí. Například moje teta nedávno předvedla zázraky chamtivosti. Už nejsme v kontaktu a ani trochu toho nelituji. Řeknu vám to po pořádku.

Žena / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Chalupu jsem zdědila po rodičích. Ještě ze socialistických časů dostali od továrny pozemek. Místo není tak špatné: má elektřinu, tekoucí vodu, vedle je vlakové nádraží, dá se tam dojet autem, silnice jsou v zimě čisté. Postupně byly všechny dače privatizovány. Teď máme všude kolem sebe chaty, kolem se shromáždili bohatí lidé.

Dům / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

S manželem jsme také postavili nový dvoupatrový dům. Samozřejmě jsme si museli vzít půjčku. Nikdo z našich příbuzných nám nepomohl. I když jsem kdysi tetě nabídla, že se o pozemek, dům a výdaje rozdělíme napůl. Odmítla.

Dům / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Postupně jsme stavbu dokončili. Manželův obchod nabral na obrátkách. Dokončovací práce a terénní úpravy jsme prováděli bez půjček. Příbuzní mlčeli a nezapojovali se do procesu. V loňském roce jsme se přestěhovali do nového domku pro celoroční bydlení. Máme čtyři děti. Každému z nich jsme přidělili pokoj a udělali obrovskou kuchyň. Byla tak hezká jako kuchyně z časopisů.

Dům / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Dům / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Tehdy se objevila moje teta. Začala mi občas volat a letos přišla bez ohlášení, dlouze si prohlédla dům a pozemek a pak řekla: „Odvedli jste skvělou práci! Budu k vám jezdit každé léto se svými dětmi a vnoučaty.“

„Proč?“

„Je tu spousta místa. Vaše děvčata se mohou vmáčknout, není třeba jim dávat oddělené pokoje, hodně je rozmazlujete.“

Dům / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Vadilo mi to: „Přijeďte na den nebo dva, ale bydlet tady nemusíte. Chci si také odpočinout, ne vás celé léto bavit. A jak mám vychovávat své děti – to záleží na mně a na mém manželovi.“

Teta / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Nakonec jsme se pohádali. Vyhodila jsem ji a připomněla jí, že mi za celý život nepomohla a teď sem přišla a dělá si nároky. Už s ní nejsme v kontaktu a ani trochu toho nelituji.

PSALI JSME: „V NAŠEM DOMĚ BUDE TAK, JAK JÁ ŘEKNU“: MANŽEL SE MI POKUSIL NĚCO VYTKNOUT

PŘIPOMÍNÁME: TCHYNĚ JÍ ŘEKLA: „DOST BYLO ŽIVOTA ZA CIZÍ PENÍZE. DÁVÁM TI ŠEST MĚSÍCŮ. DŮM BYL NAPSANÝ NA MÉHO SYNA A NEMĚLI JSTE SVATBU“

Share