Lídři předvolebních koalic prohlásili, že se Miloše Zemana nebojí: v nadcházejících volbách hodlají zvítězit

Prezident Miloš Zeman už dříve uvedl, že vládu v parlamentu vytvoří strana, která bude mít nejvíce poslanců, nikoliv koalice. Pro nadcházející volby do Sněmovny vytvořili opoziční poslanci dvě koalice. První koalici vytvořili Česká pirátská strana a hnutí STAN a druhou koalici strany TOP 09, ODS a KDU-ČSL. Informuje o tom CNN Prima News.

Předseda ODS Petr Fiala řekl, že prezidentova slova už nikoho nepřekvapují. Hlava státu se podle něj netají tím, že premiér Andrej Babiš je mu blízký.

Petr Fiala / Zdroj: youtube.com

Dodal, že to bylo vidět na minulých volbách a také po nich. Ale budou zůstávat v klidu a doufá, že jejich koalice vyhraje, protože podle něj jsou jedinou možností pro střední třídu.

Ivan Bartoš / Zdroj: youtube.com

Šéf českých Pirátů Ivan Bartoš hodlá toto téma projednat s prezidentem Milošem Zemanem. Ještě před několika týdny si prý objednal schůzku s prezidentem.

Vít Rakušan / Zdroj: youtube.com

Lídr hnutí STAN Vít Rakušan uvedl, že jejich koalices Pirátskou stranou je transparentní. Řekl, že se dohodli, že buď budou společně ve vládě, nebo společně zůstanou v opozici.

Markéta Pekarová Adamová / Zdroj: youtube.com

Dodal, že doufá, že Miloš Zeman bude respektovat náš volební systém. Řekl také, že vítězství koalice je stále vítězstvím.

Miloš Zeman / Zdroj: youtube.com

Předsedkyně strany TOP 09 Markéta Pekarová Adamová na svém Twitteru napsala, že nyní si prezident může delat, co chce. Řekla, že prezident by prý také chtěl, aby Andrej Babiš zůstal u moci.

Miloš Zeman řekl pro MF DNES, žepřed volbami by koalici mohlo vytvořit i hnutí ANO a sociální demokraté.

Jan Hamáček / Zdroj: youtube.com

Šéf sociálních demokratů Jan Hamáček a lídr hnutí ANO Andrej Babiš ale uvedli, že to nebude. Jan Hamáček vysvětlil, že hnutí ANO je pravicové.

Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

„ANO vzniklo jako protikorupční hnutí proti tradičním stranám, určitě se s nimi tedy nebude spojovat,“ řekl Andrej Babiš.

PSALI JSME: ZA JAKÉ PODMÍNKY KSČM PODPOŘÍ PRODLUŽOVÁNÍ NOUZOVÉHO STAVU V ČESKÉ REPUBLICE

PŘIPOMÍNÁME: NOVÉ PODROBNOSTI O ZDRAVOTNÍM STAVU DALIBORA JANDY: PŘEVEZLI HO Z KORONÁRNÍ JEDNOTKY NA JINÉ ODDĚLENÍ

Share