Lesník ho našel v lese jako malé štěně: Teď ten vlk nejen u něj žije, ale také chrání před nepřáteli

To si teď Marek uvědomuje, že vše udělal správně, a pak, před dvěma lety, byly pochybnosti.

Jeho den se nijak nelišil, jako obvykle dělal obchůzky v lese. Před pár dny c tam byli lovci a bylo třeba zkontrolovat, zda po sobě nenechali trofeje.

Myslivec / ilustrační foto / Zdroj: Facebook

Faktem je, že někdy lovci, kvůli zábavě, mohou honit zvíře, a pak ho polomrtvé nechávají být. Tentokrát Marek nic neobvyklého nenašel, ale když se chystal odejít, všiml si v trávě malého zvířete. Nebo spíše, to bylo malé štěně. Zkroutil se klubkem a celý se třásl. Marek se podíval kolem sebe ale jeho rodinu neobjevil.

Vlk / ilustrační foto / Zdroj: aukro.cz

Nejprve chtěl odejít, ale pak se rozhodl, že štěněti mohou ublížit lovci, pokud ho najdou. I když si Marek dobře uvědomoval, že si k sobě bere štěně vlka, on přece jen dal nalezence do batohu a šel domů. Jeho obydlí se nacházelo na okraji vesnice a nikdo zvlášť nevidí, co se u něj děje.

Dům/ ilustrační foto / Zdroj: YouTube

Přinesené štěně ještě dlouho se nemohlo vzpamatovat, zřejmě ne jeden den strávil v takovém stavu. A tak se bál každého šustění a schovával se. Marek mu připravil misku mléka a trochu kaše.

Prázdná mísa / ilustrační foto / Zdroj: tsn.com

Vlk popíl mléko, ale kaše zůstala nedotčena. Celý den štěně leželo na jednom místě. Lesník se k němu nepřiblížil, protože dobře chápal, že si musí zvyknout. Už večer, když Marek se chystal jít spat, zašel se podávat na štěně, a uviděl že mísa byla prázdná.

Vlk / Zdroj: pandda.online

Ještě pár dní se vlček vzpamatovával a na třetí se odvážil a začal se prosit na ulici. Na čerstvém vzduchu a s dobrou péčí se štěně začalo zotavovat. Marek si nevšiml, že vlk během několika měsíců vyrostl.

Vlk / ilustrační foto / Zdroj: YouTube

Jenomže to nebyla ta divoká šelma, jakou si lidé představují vlci, ale obyčejný domestikovaný mazlíček. Navenek vypadal jako pes, ale i tak zůstával dravec.

Vlk / ilustrační foto / Zdroj: YouTube

O tom, že má Marek doma vlka, zjistili místní myslivci. Toužili po takové trofeji. Marek vzpomíná, že jednoho dne vlka pustil a po obědě přiběhl se zraněnou tlapou.

Vlk / ilustrační foto / Zdroj: YouTube

On ho samozřejmě vyléčil, ale pak šel sám za lovci se svým mazlíčkem. Oni takovou návštěvu samozřejmě že nečekali, a tak se dali na útěk. Tak vlastně všichni se začali bát této partičky a oni měli pokoj.

Dům/ ilustrační foto / Zdroj: YouTube

PSALI JSME: MUŽ ZACHRÁNÍL VLČKA, A TEN PO LETECH MU PŘIŠEL NA POMOC ALE UŽ JAKO DOSPĚLÝ VLK

PŘIPOMÍNÁME: VLK NEHYBNĚ LEŽEL NA KRAJI SILNICE, LIDÉ HO MÍJELI: JEN JEDEN MUŽ SE ODVÁŽIL ZASTAVIT AUTO VEDLE NĚJ

Share